Materiał Partnera

Czy warto mieć w domu podwieszany sufit? Wady i zalety

Czy warto mieć w domu podwieszany sufit? Wady i zalety

Podwieszane sufity to jeden z dłużej utrzymujących się trendów w aranżacji wnętrz. Taki sufit może dodać naszemu mieszkaniu elegancji i nowoczesnego szyku. Wykonanie go wymaga jednak fachowej wiedzy i umiejętności. Czy w takim razie warto zdecydować się na podwieszany sufit? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze wady i zalety tego modnego rozwiązania.

Z biura do salonu

Podwieszane sufity pojawiły się w naszych mieszkaniach stosunkowo niedawno. Wcześniej można je było spotkać w biurowcach – doskonale sprawdzały się tam, ukrywając plątaniny przewodów i instalacji klimatyzacyjnych, co pozwalało na zachowanie atrakcyjnego wyglądu tego typu przestrzeni.

Zaletą takich sufitów jest możliwość umieszczenia w nich różnych źródeł światła – dzięki temu oświetlamy pomieszczenie znacznie lepiej, niż w przypadku pojedynczej, tradycyjnej lampy. Najlepiej sprawdzają się tu oczywiście nowoczesne lampki ledowe. Odpowiednie oświetlenie przestrzeni do pracy jest bardzo istotne, ale dobry dostęp do światła chcemy mieć przecież także w domu i to jeden z powodów, dla których podwieszane sufity trafiły do prywatnych mieszkań.

Podwieszany sufit sprawdza się tam, gdzie mamy wysokie stropy. Zastosowanie takiego rozwiązania zmniejsza powierzchnię grzewczą, dzięki czemu znacznie mniej zapłacimy za ogrzewanie domu – to dlatego podwieszane sufity tak chętnie za zakładane w starych kamienicach – dzięki nim w takich mieszkaniach jest ciepło i nie trzeba już wydawać majątku na opał.

Odmień swoje mieszkanie

Podwieszany sufit może być dla nas także dekoracją. Wszystko zależy od tego, na jaki projekt się zdecydujemy. Duże znaczenie ma tu także materiał, z którego sufit zostanie wykonany – najpopularniejsze są płyty gipsowe, jednak podwieszany sufit można wykonać także z wielu innych materiałów – na przykład z drewna.

Wybierzmy taki materiał, jaki podkreśli wyjątkowy charakter naszego mieszkania. Pole możliwości jest duże, jednak warto konsultować się z doświadczonymi budowlańcami z firmy Budpol, którzy zajmą się realizacją zlecenia – oni będą wiedzieli, jaki materiał będzie odpowiedni do planowanego przez nas efektu. Znaczenie ma tu waga materiałów – żeby budowa sufitu podwieszanego była możliwa, konieczne jest zastosowanie odpowiednio lekkiego materiału.

Prostszy w montażu od najpopularniejszego sufitu regipsowego jest sufit kasetonowy – jego zaletą jest też to, że w razie konieczności można wymienić po prostu pojedynczy element.

Nowością są podwieszane sufity napinane – wykonuje się je z folii naciąganej na specjalny stelaż.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Lubelska 13 lok. 13
tel. 796 774 300
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz