Materiał Partnera

Czy warto mieć klimatyzację w domu?

Czy warto mieć klimatyzację w domu?

Klimatyzacja w domu - ten temat nasila się zwłaszcza latem, podczas upałów, które są w Polsce coraz bardziej intensywne. Jeszcze do niedawna klimatyzacja kojarzyła się jedynie z biurami i hotelami, dziś coraz więcej osób decyduje się na jej montaż w domu lub mieszkaniu. Czy jest do dobre rozwiązanie? Według nas świetne, choć nie jest ono pozbawione drobnych wad. W poniższym artykule przedstawiamy zalety i wady domowej klimatyzacji.

Komfort termiczny

Klimatyzacja to najszybszy i najprostszy sposób na uzyskanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczenia. Za optymalną temperaturę uważa się 22 stopnie - zapewnia to wysoki komfort cieplny i utrzymanie wilgotności powietrza na poziomie 30%. Taka temperatura została określona przez specjalistów, lecz wiadomo, że niektórzy preferują nieco większe ciepełko, inni natomiast wolą przyjemny chłodek. Chyba wszyscy są jednak skłonni co do jednego - upały są wyjątkowo męczące i trudno je przetrwać bez urządzeń chłodzących. Odpowiednia temperatura jest niezbędna podczas pracy, wypoczynku i snu.

Oczyszczanie powietrza

Choć klimatyzacja kojarzy się z ochładzaniem powietrza, to w rzeczywistości spełnia również inne funkcje. Jedną z nich jest oczyszczanie powietrza. Współczesne klimatyzatory są wyposażone w filtry, których zadaniem jest poprawa jakości powietrza. I tak na przykład filtr powietrza znajdujący się w standardowym wyposażeniu klimatyzatora, usuwa pył i kurz. Filtr oczyszczający powietrze niweluje zapachy i drobniejsze cząstki. Natomiast filtr antybakteryjny usuwa także wirusy, bakterie i roztocza.

Ogrzewanie powietrza

Czy wiesz, że współczesne klimatyzatory również ogrzewają powietrze? Jest to bardzo przydatne zwłaszcza w okresie przejściowym, gdy jeszcze nie ma potrzeby włączania centralnego ogrzewania, tylko okresowego dogrzania wybranych pomieszczeń.

Czy są jakieś wady?

Pośród wielu zalet klimatyzacji, można się doszukać niewielkich wad. Jedną z nich jest głośna praca urządzenia. Trzeba jednak dodać, że wiele współczesnych urządzeń jest wyposażonych w tzw. tryb pracy nocnej.

Używając klimatyzacji w trakcie upałów, należy pamiętać o optymalnej różnicy temperatur między temperaturą na zewnątrz i wewnątrz domu. Według specjalistów powinna ona wynosić maksymalnie 7 stopni. Większa różnica może narazić nas na choroby górnych dróg oddechowych.

Profesjonalny montaż klimatyzacji z firmą Tomhan

Poszukujesz rzetelnej firmy z doświadczeniem, która wykona montaż klimatyzacji? Spawdź firmę Tomhan Produkcja, montaż kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Tomhan posiada wieloletnie doświadczenie w branży, wykwalifikowaną kadrę i odpowiednie zaplecze techniczne. W ofercie firmy są m.in.: klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie nawiewowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz