Materiał Partnera

Czy warto kupować używane komplety opon?

Czy warto kupować używane komplety opon?

Wymiana ogumienia w pojeździe osobowym to procedura, którą najczęściej przeprowadza się po kilku latach eksploatacji, wtedy kiedy opona ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu, a także w sytuacji, kiedy poziom bieżnika ogumienia znacznie się obniży. Niestety zakup nowego kompletu opon nie należy do działań tanich, dlatego warto zastanowić się nad alternatywą kupna produktów używanych. Wybierając dobrych dystrybutorów „używane” nie będą oznaczały niskich jakościowo… Wręcz przeciwnie!

Kto powinien decydować się na kupno opon używanych?

Na kupno opon używanych powinni decydować się w szczególności właściciele pojazdów starszych modeli i roczników, a także użytkownicy aut miejskich. W pierwszym przypadku, ogumienie z rynku wtórnego z pewnością sprosta komfortowi i bezpieczeństwu jazdy, a w drugim zaś, nie potrzeba nam najnowszych generacji oraz roczników opon, ponieważ jazda w warunkach miejskich nie jest agresywna.

Skąd pochodzą opony używane?

Opony używane mają bardzo różnego pochodzenie. Wielokrotnie są to zagraniczne komplety ogumień, które np. przez kierowców niemieckich wymieniane są nawet co sezon! Wiele z używanych opon to także wysokiej jakości produktu uznanych marek, które pochodzą z samochodów powypadkowych, lub też tych testowych. W wielu przypadkach zatem, opony używane wyróżniają się niskim poziomem wyeksploatowania.

Opony używane regenerowane

Najlepszymi dystrybutorami opon używanych, są zakłady wulkanizacyjne, które oferują również naprawy opon, a także ich regeneracje, czyli odtwarzanie struktury warstw wierzchnich. Skupowane ogumienie z drugiej ręki, przechodzi zatem wielokrotnie złożony proces serwisowy, który ma pozwolić odzyskać najwyższe właściwości techniczne danego wyrobu.

Okazja cenowa

Używane opony o naprawdę niskim poziomie wyeksploatowania i pochodzące od takich producentów, jak np. Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Nokian, Pirelli, Yokohama, BFGoodrich, Falken, Firestone, Fulda, Hankook, Kleber, Kumho, Uniroyal, Barum, Dayton, Dębica, Imperial, Nexen, Sava, Sportiva czy Zeetex, mogą kosztować nawet o połowę mniej, niż komplet nowego ogumienia. Warto szukać takich okazji!

Twój dystrybutor opon i wulkanizator!

Jeśli szukasz dobrego wulkanizatora, a także dystrybutora opon, zgłoś się do warsztatu DAV-Serwis, który zajmuje się wymianą opon z letnich na zimowe i na odwrót, naprawami opon i felg, regeneracją opon, sprzedażą ogumienia i felg, a także wymianą olejów, klocków i tarcz hamulcowych. Firma dla klientów indywidualnych, a także licznych biznesowych, oferuje także profesjonalną długoterminową przechowalnię opon, a nawet całych kół – nie tylko aut osobowych!
Opracowanie:
Bytom, Witczaka 24
tel. 32 289 93 01
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz