Materiał Partnera

Czy warto kupować używane części zamienne?

Czy warto kupować używane części zamienne?

Wraz z awarią samochodu pojawia się potrzeba zakupu części zamiennych, które zużyły się w trakcie eksploatacji auta. Bardzo często stajemy przed wyborem: nowe oryginalne części zamienne – niezawodne, ale przy tym bardzo drogie – tańsze zamienniki, które w zasadzie kupujemy na własne ryzyko oraz oryginalne części zamienne z odzysku. Okazuje się, że trzecia opcja może być tą najbardziej opłacalną! Dowiedzmy się, dlaczego.

Oryginalne części zamienne najlepszym wyborem dla naszego samochodu

Rywalizacja między oryginalnymi częściami zamiennymi a dużo tańszymi zamiennikami ma rację bytu jedynie w zakresie kwoty, jaką musimy na nie przeznaczyć. Na wszystkich innych polach to do oryginałów należy palma pierwszeństwa. Choć czasem zdarzy się, że zamiennik nie odbiega swoimi właściwościami od oryginału, to często można także się poważnie naciąć. Jedynie kupując oryginalne części (np. w Warsztacie Pusz w Zagwiździu) możemy mieć pewność, że będą idealnie pasować do naszego auta i nie zużyją się zbyt szybko. Jednak sporym problemem może okazać się cena, która dla wielu właścicieli pojazdów jest sporą łyżką dziegciu przy każdej naprawie samochodu.

Rozwiązaniem mogą okazać się używane części zamienne. Jest to rozwiązanie chętnie polecane przez fachowców ze względu na połączenie oryginalności z o wiele niższą ceną niż w przypadku elementów, które ledwo co wyjechały z fabryki. Najczęściej są pozyskiwane z aut przeznaczonych do kasacji, w których niektóre części okazują się w pełni sprawne. W taki sposób zdobyte części używane poddawane są renowacji zanim zostaną przeznaczone do ponownego użytku. Dzięki temu możemy być pewni sprawności tego rodzaju oryginalnych części zamiennych, nie przepłacając przy tym na ich zakupie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanych, oryginalnych części zamiennych

Mechanicy samochodowi bardzo często oferują, że sami zajmą się kupnem odpowiednich oryginalnych części zamiennych, jednak najlepiej, jeśli warsztat samochodowy dysponowałby własnym sklepem z częściami. Dzięki temu możemy być pewni, że nie przepłacimy na wymianie części.

Jeśli jednak nie mamy tego luksusu, warto zająć się tym na własną rękę. Dobrym pomysłem może okazać się zwrócenie się z tą sprawą bezpośrednio do firm zajmujących się przy tym kasacją aut. Dzięki temu jesteśmy pewni, że bez pośredników będziemy w stanie zakupić oryginalną, używaną część zamienną ledwo co poddaną renowacji. To z pewnością będzie nie lada ulgą dla naszego portfela przy pewności, że naszemu pojazdowi zapewnimy najlepsze części.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz