Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto korzystać ze skupu złomu i surowców wtórnych Jerzego Kurpanika?

Dlaczego warto korzystać ze skupu złomu i surowców wtórnych Jerzego Kurpanika?

Każdego dnia korzystamy z różnego rodzaju opakowań - butelki, słoiki, a także każdy z nas używa różnego rodzaju sprzęty elektroniczne. Kiedy nie nadają się już do niczego, najczęściej wyrzucamy je do kosza. Jest to bardzo błędne postępowanie. Takie rzeczy powinniśmy oddawać na skup, gdzie nie dość, że postępujemy ekologicznie, to także zarobimy. Skupy złomu płacą całkiem przyzwoite stawki za ilość danego surowca. Korzystanie z nich przynosi więc korzyści dla obu stron. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o skupie złomu Jerzego Kurpanika.

Co oferują skupy złomu?

Na skupie złomu możemy znaleźć naprawdę różnorodny asortyment. Znajdziemy tam samochody, których naprawa jest nieopłacalna, czy niezwykle trudno znaleźć na nie kupca. Posiadają one różne części, np. silnik, czy części eksploatacyjne, które są w dobrym stanie, dlatego też trafiają na sprzedaż. W ofercie większości skupów złomu znajdują się także często zamienne elementy do sprzętów AGD, jak i RTV. Bardzo wiele osób ich szuka z jednego prostego powodu - ich wymiana jest sporo tańsza niż zakup nowego urządzenia. Praktycznie rzecz biorąc, w każdym skupie złomu znajdziemy coś innego, aczkolwiek nie zmienia to fakt, że często możemy tak znaleźć tak zwane “perełki”.

Co można sprzedać na skupie złomu?

Wielu osobom prowadzeniem skupu złomu kojarzy się z niezbyt opłacalnym biznesem. Jednakże nie do końca tak jest. Każdego dnia w naszych śmieciach lądują zbyteczne odpady, które w kolejnych etapach trafiają na skup złomu i surowców wtórnych. Jeżeli chcemy dorobić kilka groszy, wspomóc domowy budżet, niektóre odpady możemy sprzedać na skupie, należą do nich metale kolorowe i surowce wtórne takie jak:

  • aluminiowe puszki,

  • makulatura,

  • samochód i jego części,

  • sprzęt AGD i RTV,

  • żeliwne kotły i piece,

  • klamki, okucia drzwi i okien,

  • przewody i kable,

  • plastikowe nakrętki od butelek,

  • szkło.

Czego nie wolno sprzedać na skupie?

Przepisy prawne mówią nam o tym, czego mimo wszystko nie można sprzedać na skupie. Są to między innymi stare monety, mimo że wagowo ich cena jest wyższa niż w nominale. Nie sprzedamy także części torów, czy trakcji kolejowej, studzienek kanalizacyjnych, a także znaków drogowych. Cel jest jeden. Zapobieganie kradzieżom z powodu chęci zysku oraz możliwość stworzenia realnego zagrożenia w przypadku na przykład kradzieży znaku drogowego, czy pokrywy studzienki.

Skupem złomu i surowców wtórnych zajmuje się firma Jerzego Kurpanika z Mikołowa, która działa na rynku już od ponad piętnastu lat i obsługuje nie tylko klientów indywidualnych, ale również przedsiębiorców na terenie całego województwa śląskiego. W przypadku stałej współpracy klienci tego punktu mogą liczyć na negocjację ceny. Na koniec warto wspomnieć również o tym, że fachowcy zajmują się także obrotem złomu, czyli wsparciem ich przetwarzania w hutach czy też odlewniach. Jak widać, przedsiębiorstwo wspiera także działania ekologiczne.

Opracowanie:
Mikołów, Jasna 7
tel. 501 581 948
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz