Materiał Partnera

Czy warto korzystać z usług psiego fryzjera?

Czy warto korzystać z usług psiego fryzjera?

W obecnych czasach bardzo wiele osób ma swojego czworonożnego przyjaciela. Jednak jego posiadanie wiąże się także z wieloma obowiązkami. Jednym z nich z całą pewnością jest dbanie o jego wygląd. Na rynku znajdziemy wiele salonów piękności dla zwierzaków, dlatego warto korzystać z usług profesjonalnego groomera, który zajmie się całą pielęgnacją naszego psa. Czym dokładnie zajmuje się groomer? Czy warto korzystać z jego usług? Sprawdź w naszym artykule.

Groomer - kim jest i czym się zajmuje?

Gdybyśmy mieli w jednym zdaniu napisać, kim jest groomer, zrobilibyśmy to tak: groomer to fryzjer dla psów. Jednak to zbyt mało, by dobrze opisać specyfikę tego zawodu, gdyż jego praca nie polega tylko i wyłącznie na strzyżeniu i układaniu fryzur u czworonożnych przyjaciół. Do zadań groomera zaliczamy także czyszczenie skóry, uszu, oczu, czy jamy ustnej. Dlatego raz na jakiś czas warto się udać do groomera, aby zadbać o wygląd oraz zdrowie naszego pupila. Dobry groomer powinien także dawać właścicielowi cenne rady, które powinny nam pomóc w codziennej pielęgnacji zwierzaka.

Co ważne, udając się na wizytę do psiego fryzjera, musimy zabierać ze sobą książeczkę zdrowia psa, a także wykaz aktualnych szczepień.

Można by powiedzieć, że na rynku znajdziemy bardzo wiele groomerów, jednak nie każdy z nich jest godny polecenia. Bardzo dobrym psim fryzjerem jest Katarzyna Róg z Psi Salon, który mieści się w Nowym Targu. W ofercie oferowanych usług znajdziemy strzyżenie i pielęgnacje psów i kotów. Warto dodać, że oferta tego salonu zawiera także hodowlę zwierząt - zajmuje się hodowlą sznaucerów miniaturowych oraz kotów perskich.

Czy warto korzystać z usług psiego fryzjera?

Wiele osób uważa, że uczęszczanie z pupilem do groomera odbywa się jedynie w celach estetycznych, jednak nie do końca tak jest. Bardzo ważne jest uczęszczanie do psiego fryzjera także z powodów higienicznych. Sierść, która jest niepoprawnie wypielęgnowana, jest siedliskiem wielu bakterii oraz zabrudzeń.

Dlatego warto korzystać z usług psiego fryzjera. Jeżeli nie będziemy tego robić, nasz pupil najprawdopodobniej będzie miał problemy skórne, a nawet może dostać alergii. Oprócz tego pamiętajmy także o poprawnym żywieniu naszego czworonoga, gdyż sposób, w jaki nasz pupil się odżywia, w dużym stopniu wpływa na stan skóry i sierści psa.

Jakie rasy psów koniecznie wymagają strzyżenia?

Błędnym myśleniem jest, że jedynie psy wystawowe, muszą chodzić do fryzjera. Praktycznie każda rasa psów wymaga regularnego odwiedzania groomera - zwłaszcza te, które mają gęste i długie owłosienie (np. shit-tzu, sznaucer, czy pudel).

Podsumowując, jak widzimy, korzystanie z usług groomera jest naprawdę koniecznością, niezależnie od rasy naszego psa. Oprócz tego pamiętajmy, że strzyżeniu powinniśmy poddać pupila również wtedy, gdy ma on problemy ze skórą, nadmiernie traci sierść, ma alergię czy egzemę. Skrócenie sierści z całą pewnością może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.

Opracowanie:
Nowy Targ, Szaflarska 97 lok. 7
tel. 604 774 921
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz