Materiał Partnera

Czy warto korzystać z pomocy pośrednika ubezpieczeniowego?

Czy warto korzystać z pomocy pośrednika ubezpieczeniowego?

Ubezpieczenie stanowi gwarancję bezpieczeństwa – naszej opieki zdrowotnej w razie nieszczęśliwego wypadku, finansów rodziny w przypadku nagłej śmierci, naszego majątku w sytuacji kradzieży lub zniszczenia. Niektóre świadczenia musimy opłacać obowiązkowo, inne są dobrowolne. W każdym przypadku ważny jest wybór pakietu korzystnego dla nas, a to morze być trudne w morzu ofert wielu ubezpieczycieli. Znalezienie tej optymalnej jest zadaniem pośrednika ubezpieczeń.

Ubezpieczenia

Towarzystw oferujących ubezpieczenia jest wiele. Każde reklamuje się jako najkorzystniejsze, najbardziej kompleksowe. Któremu w takim razie powinniśmy wierzyć? Wybór pakietu świadczeń uzależniony jest od naszej indywidualnej sytuacji. Podczas gdy pewne rodzaje ubezpieczeń są powszechne i przydatne dla każdego, niektóre znajdują zastosowanie tylko w ściśle określonych przypadkach. Inny będzie też zakres zabezpieczeń dla różnych grup. Ubezpieczenie studenta nie będzie obejmować tego samego, co ubezpieczenie rolnicze, to oczywiste.

Niezmienny pozostaje jednak dylemat, jak wybrać ofertę optymalną dl nas. Z pomocą spieszy tu multiagencja ubezpieczeniowa taka jak Profit zlokalizowany w Przemyślu. Podczas gdy agent ubezpieczeniowy współpracuje z jednym towarzystwem, multiagencja reprezentuje ich kilka. Doświadczeni pracownicy, którzy mają wiedzę na temat finansów i ubezpieczeń będą w stanie skuteczniej niż my znaleźć ofertę najlepszą dla nas.

Zakres ubezpieczeń oferowanych przez multiagencję niczym nie różni się oferty poszczególnych towarzystw – ubezpieczenia komunikacyjne, medyczne, szkolne, majątkowe – wszystko to jest dostępne. Co więcej, dzięki zebraniu wielu ofert w jednym miejscu, pozwala na porównaniu różnych opcji z sytuacją klienta. Wynikiem jest pakiet świadczeń dobrany idealnie do potrzeb.

Pożyczki i kredyty

Podobne korzyści daje pomoc pośrednika w kwestii kredytów i pożyczek. Prowadzone na tym polu doradztwo kredytowe pozwala znaleźć ofertę, której warunki będą dla nas korzystne. Dzięki konsultacji z doradcą finansowym będziemy w stanie też stworzyć wniosek, który zostanie przez bank przyjęty. Jeśli jednak potrzebujemy pożyczki z instytucji pozabankowej, biuro kredytowe wskaże nam ofertę, która zapewni szybkie wsparcie finansowe, ale której spłata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu.

Podsumowując, multiagencja działająca w sferze ubezpieczeń i kredytów ma za zadanie pomagać nam w poruszaniu się wśród licznych instytucji finansowych i ich produktów. To tematy, w których rzadko kiedy mamy szeroką wiedzę – większość z nas nie zna dobrze zakresu swoje ubezpieczenia, a to błąd. Pośrednik skutecznie doradzi nam w wyborze takiego, które sprawdzi się w naszej sytuacji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz