Materiał Partnera

Czy warto jest posyłać dzieci na zajęcia profilaktyczne?

Czy warto jest posyłać dzieci na zajęcia profilaktyczne?

We współczesnym świecie zarówno na dzieci, jak i młodzież czyha wiele zagrożeń. Trudności z jakimi niejednokrotnie radzić muszą sobie młodzi ludzie dotyczą nie tylko ich samych, ale również rodziców i nauczycieli. Na terenie całego kraju powstaje coraz więcej miejsc, w których prowadzone są zajęcia mające uwrażliwiać na problemy związane z uzależnieniami. Czy warto wysyłać na nie swoje dzieci?

Jakie zagrożenia mogą spotkać moje dziecko ?

Wszechobecne uzależnienia – alkohol, narkotyki i papierosy mogą być pokusą dla wielu młodych ludzi. Często uzależnienia prowadzić mogą do rożnego rodzaju problemów, takich jak depresja czy inne choroby psychiczne. W najbardziej dramatycznych przypadkach może skończyć się to nawet samobójstwem. Warto jest chronić swoje dziecko przed zagrożeniami jakie czyhają na nie tuż za rogiem. Specjaliści tacy jak Agnieszka Kiełt przychodzą z pomocą rodzicom dzieci i organizują zajęcia profilaktyczne, których głównym celem jest uwrażliwienie małoletnich na te właśnie zagrożenia. Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach dziecko będzie przede wszystkim bardziej świadome, tego co może je spotkać. Osoby prowadzące będą uczyć dziecko asertywnego zachowania oraz umiejętności komunikacyjnych. W przyszłości może okazać się, że dzięki właśnie takim zajęciom, nasze dziecko odmówiło papierosa, alkoholu lub narkotyków.

Jak wyglądają zajęcia profilaktyczne dla dzieci?

Podczas zajęć grupa specjalistów – psychologów i pedagogów w ciekawy sposób uświadamia dzieci o istnieniu różnego rodzaju zagrożeń. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby dzieci aktywnie brały w nich udział i wyrabiały w sobie pozytywne nawyki. Specjaliści organizują różnego rodzaju zabawy oraz animacje, które mają na celu poznanie się grupy, zdobycie zaufania uczestników oraz ustalenie jasnych zasad współpracy. Taka forma promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci przynosi dużo większe efekty, niż wszystkie inne sposoby. Na zajęciach łączy się dobrą zabawę z nauką.

Jak wybrać ośrodek do którego wysłać dziecko?

Każdy z nas chciałby posłać dziecko do jak najlepszego ośrodka. Wybierając miejsce, do którego wyślemy swoje dziecko należy wziąć pod uwagę kompetencję osób, które prowadzą takie zajęcia. Najlepsze będą miejsca, w których pracują doświadczeni pedagodzy oraz psycholodzy. Specjalistyczne ośrodki posiadają w swojej ofercie też szkolenia dla nauczycieli, i spotkania dla rodziców. Pozwala to nam mieć kontrolę nad postępami dziecka. 

Opracowanie:
Kraków, os. Zielone 20 lok. 64
tel. 505 081 369
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz