Czy warto inwestować w depilację laserową pach?

Czy warto inwestować w depilację laserową pach?

Depilacja okolic pach może być problematyczna. Wymaga systematyczności, a włoski szybko odrastają. Najlepszą metodą pozbycia się owłosienia na stałe jest depilacja laserowa. Przeczytaj, dla kogo depilacja laserowa pach będzie świetnym rozwiązaniem. Sprawdź, czy depilacja laserowa w okolicach pach boli. Dowiedz się, ile kosztują zabiegi i jak pielęgnować skórę po zabiegu.

Komu polecić depilację laserową pach?

Ten sposób depilacji pach sprawdzi się u osób, którym włosy szybko odrastają. W przypadku depilacji laserowej ważny jest także włos – najlepsze rezultaty uzyskuje się, jeżeli włos jest ciemny i mocny. Sprawdź, czy warto zdecydować się na depilację laserową.

Skóra pach jest bardzo delikatna, a częste golenie może ją podrażniać. Depilacja laserowa usunie problem podrażnionej skóry. Będziesz mogła cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Jest to świetne rozwiązanie dla sportowców, którzy dzięki trwałej depilacji zaoszczędzą czas. Jest to też dobre rozwiązanie dla kobiet, u których występuję alergia na kosmetyki.

Czy depilacja laserowa okolic pach boli?

Pachy to delikatne miejsce. Wszystko jednak zależy od osoby – każdy ma inny próg bólu. Osoby, które poddały się zabiegowi depilacji laserowej, mówią o bólu przypominającym ukucie lub też punktowe oparzenie. Niektórzy odczuwają jedynie lekki dyskomfort. Jednak na rynku wprowadzane są coraz to nowsze maszyny, które mają coraz to nowsze technologie i nasadki chłodzące. Zabieg może przebiec całkowicie bezboleśnie.

Pamiętaj, że zawsze warto wybrać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej lub polecanej kosmetyczki. Przed zabiegiem zawsze powinien być przeprowadzony dokładny wywiad. Na jego podstawie specjalista zadecyduje czy można wykonywać zabiegi.

Jak pielęgnować skórę pach przed depilacją i po zabiegu?

Przygotowania do depilacji laserowej pach to ważna kwestia. Bezpośrednio przed zabiegiem nie stosuj dezodorantów ani żadnych kremów nawilżających. Skóra musi być czysta – umyta delikatnym mydłem lub żelem i ogolona.

Skóra pach po depilacji laserowej wymaga szczególnej pielęgnacji. Po zabiegu będzie ona podrażniona i zaczerwieniona. Dodatkowo mogą wystąpić pęcherzyki. Unikaj zatem gorących kąpieli oraz dezodorantów – daj skórze odpocząć.

Specjalne zasypki oraz kremy, które zapobiegają odparzeniom u dzieci, mogą okazać się bardzo pomocne. Nie wystawiaj pach na słońce – postaraj się nosić bluzki z dłuższymi bądź długimi rękawami. Wizyta w solarium także nie jest wskazana. Po zabiegu zrezygnuj również z basenu czy z sauny. Aby uzyskać zadowalające efekty, należy sztywno trzymać się tych zasad.

Ile kosztuje depilacja laserowa pach?

Depilacja laserowa nie należy do najtańszych zabiegów. Co więcej, jest to rodzaj zabiegu, który trzeba powtarzać cyklicznie. Jeżeli chcesz skorzystać z depilacji laserowej pach, musisz wiedzieć, że jest to większa inwestycja niż depilacja woskiem. Jednak w dłuższej perspektywie zabiegi te mogą okazać się bardziej opłacalne – w końcu pozbywasz się włosków na stałe. Jest to bardzo komfortowe szczególnie latem, kiedy skóra jest odkryta.

Jeden zabieg kosztuje około 200 złotych. Jedna seria to około sześciu zabiegów, które trzeba co jakiś czas powtarzać – trwa to maksymalnie do pół roku. Pachy stanowią niewielką powierzchnię ciała. Zabieg trwa bardzo krótko, bo około 20 minut – używa się do tego małej głowicy lasera. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz