Materiał Partnera

Czy granitowe wykończenia we wnętrzu to dobre rozwiązanie?

Czy granitowe wykończenia we wnętrzu to dobre rozwiązanie?

Granit to naturalny materiał o szerokim zastosowaniu zarówno w budownictwie, jak i kamieniarstwie. Często wykorzystywany jest w wykończeniu wnętrz, na przykład jako posadzki i schody czy parapety oraz blaty kuchenne. Dostępność różnorodnych kolorów, faktur oraz struktur kamienia sprawia, że z jego użyciem możliwe jest tworzenie rozmaitych aranżacji.

Granitowe elementy wnętrza

Właściwości granitu, do których zaliczyć należy przede wszystkim trwałość oraz wytrzymałość na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne czy środki chemiczne, między innymi czyszczące. To twardy materiał, dlatego doskonale sprawdza się tam, gdzie granitowa powierzchnia będzie intensywnie eksploatowana, na przykład w kuchni gdzie blaty są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia.

Ponadto naturalny kamień prezentuje się elegancko w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, czy utrzymane jest ono w stylizacji klasycznej, czy nowoczesnej. Stanowić może ozdobę, która posłuży nam przez wiele lat. Pamiętajmy jednak, że walory – estetyczne i funkcjonalne – granitowych elementów w dużym stopniu zależą od jakości ich wykonania. Chodzi tu nie tylko o materiał, który powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła, ale również prace kamieniarskie związane z budową granitowych schodów czy montażem parapetów. Te zadania należy powierzyć doświadczonej firmie.

Niepodważalnym atutem granitu w elementach wykończenia jest jego szerokie zastosowanie. Kamień ten sprawdza się w roli parapetów okiennych, kominków, blatów kuchennych i łazienkowych czy posadzek, a w każdym przypadku nadaje pomieszczeniom luksusowy charakter. Schody z granitu to doskonałe rozwiązanie nie tylko we wnętrzu domu, ale również na zewnątrz, gdzie będą stylowym elementem wejścia.

Granit a inne materiały

Trwałość, uniwersalny charakter oraz walory estetyczne granitu sprawiają, że to najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie użycia kamienia naturalnego w wykańczaniu wnętrz. Nie jest to jednak rozwiązanie jedyne. Firmy działające w branży kamieniarskiej takie jak MJ Granit w swojej ofercie często mają również inne materiały takie jak między innymi marmur, piaskowiec, onyks czy trawertyn, a także nowoczesne konglomeraty. Zarówno one, jak i granit występują w rozmaitych odmianach. Impala, Madura Gold, Orion to tylko niektóre z wielu rodzajów granitu. Inne materiały charakteryzują się nieco słabszymi parametrami w zakresie odporności na środki chemiczne, co ogranicza możliwości ich zastosowania w aranżacji wnętrz.

Marmur, drugi po granicie najczęściej stosowany materiał, jest kamieniem, który ze względu na swoją miękkość łatwo poddaje się obróbce. Pozwala to tworzyć z niego, ciekawe, skomplikowane w swojej budowie elementy.

Opracowanie:
Strzegom, Sosnowa 9 lok. 2
tel. 509 250 790
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz