Materiał Partnera

Czy Floating to bezpieczny i skuteczny sposób na rehabilitację?

Czy Floating to bezpieczny i skuteczny sposób na rehabilitację?

Floating to forma relaksu charakteryzująca się unoszeniem ciała na powierzchni wody. Ma to na celu wpłynąć pozytywnie na organizm i duszę. Specjalistyczna kabina wyposażona jest w dodatkowe elementy audiowizualne, takie jak relaksacyjna muzyka czy światło, które mają za zadanie uprzyjemnić relaks. Podczas floatingu ciało unosi się w wodzie nasyconej solą EPSOM w temperaturze ok. 35⁰C oraz mierzącej 30 cm.

Czym jest floating?

Floating jest seansem terapeutycznym mającym na celu zadbać zarówno o ciało, jak i umysł. Rozbijmy sobie na części pierwsze te dwie kategorie, omawiając zalety, które może dać floating  pod względem psychicznym oraz fizycznym.

Regeneracja ciała i formy fizycznej

Floating wpływa korzystnie na formę fizyczną. Pomaga w regeneracji ciała, np. w przypadku posiadania siniaków czy stanów zapalnych skóry. Zawarta w wodzie sola ESPSOM wpływa korzystnie na regenerację ciała i gojenie się ran.

Jej dodatkowym plusem jest działanie mające na celu oczyścić ciało z toksyn. Oprócz tego sesja floatingu pomaga wzmacniać włosy oraz paznokcie, a sama skóra wygląda młodziej oraz czyściej. Działa pozytywnie na m.in. artretyzm czy reumatyzm. Przyspiesza redukcję cellulitu oraz przemiany materii, co w efekcie wpływa korzystnie na proces zrzucenia wagi. Jak podkreśla specjalista z firmy Aura Spokoju - deprywacja sensoryczna pomaga zredukować stres, co w dzisiejszych czasach jest kluczem do szczęścia.

Odświeżenie umysłu

Przede wszystkim – relaks. Floating może być idealnym rozwiązaniem na zakończenie ciężkiego dnia czy tygodnia w pracy. Kiedy zapadnie decyzja wejścia do kabiny, cały świat zostaje na zewnątrz. Liczy się tylko tu i teraz. Ludzie, którzy żyją codziennie w dużym stresie, powinni zdecydować się na ten zabieg, ponieważ tzw. odświeżenie głowy pomoże im działać bardziej efektywnie oraz może pomóc w konstruowaniu nowych pomysłów. Przebywanie w komorze wpłynie korzystnie na rozluźnienie mięśni, a konsekwencją tego będzie uwolnienie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Floating jest także polecany dla osób mających problem z zaśnięciem. Według badań, które podają eksperci z firmy Aura Spokoju: godzina floatingu odpowiada 4 godzinom głębokiego snu.

Czy sesja floatingu jest bezpieczna?

Absolutnie tak. Właśnie teraz można przypomnieć sobie o fakcie występowania w wodzie soli EPSOM. Oprócz właściwości regeneracyjnych ma ona zastosowanie wpływające na gęstość wody w kabinie. Ten fakt wskazuje na to, że jest ona, niczym wzięta z Morza Martwego, więc utonięcie w niej jest praktycznie niemożliwe. Oprócz tego jej temperatura wynosi tyle, ile temperatura ciała, więc korzystanie z niej będzie imitowało lewitowanie nad powierzchnią.

Opracowanie:
Warszawa, al. Wilanowska 89 lok. U1, domofon 303C
tel. 519 608 519
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz