Materiał Partnera

Cyklinowanie podłóg – poradnik krok po kroku

Cyklinowanie podłóg – poradnik krok po kroku

Klasyczne parkiety czy podłogi wyłożone modnymi, dużymi deskami są piękne i ponadczasowe. Wyglądają dobrze w każdym wnętrzu – trzeba jednak odpowiednio o nie dbać. Zaletą podłóg z prawdziwego naturalnego drewna jest to, że łatwo można przywrócić im pierwotny blask. Kiedy zwykłe prace konserwacyjne nie wystarczą, stary parkiet wystarczy wycyklinować, pokryć świeżą warstwą lakieru… i już. Wygląda jak nowy!

Parkiet jak nowy

Tradycyjny parkiet to prawdziwa ozdoba każdego wnętrza. Niewiele osób decyduje się jednak na takie pokrycie podłogi – wynika to z dość wysokiej ceny założenia parkietu. Mimo wszystko warto zainwestować – dobrze położony, klasyczny parkiet będzie nam służyć przez dziesiątki lat. Drewno jest pięknym, szlachetnym materiałem, który – o ile jest odpowiednio pielęgnowany – bardzo ładnie się starzeje. Zaniedbane drewno traci swój urok. Kiedy mieszkamy w wiekowym domu lub mieszkaniu, widzimy, że znajdujące się tam podłogi nie prezentują się już tak, jak powinny. To nie powód by je wymieniać lub co gorsza przykrywać dywanem – jeśli chcemy, żeby nasz parkiet wyglądał jak nowy, wystarczy go wycyklinować – specjalistów od tego typu prac znajdziemy w przedsiębiorstwie Krzysztofa Bareckiego.

Cyklinowanie krok po kroku

Cyklinowanie to prace polegające przede wszystkim na pozbyciu się zniszczonej, zewnętrznej warstwy parkietu – czyli resztek lakieru i najbardziej zniszczonego drewna. Służy do tego specjalne urządzenie nazywane cykliniarką. Proces ten można kilkukrotnie powtarzać – parkiet może być w ten sposób odświeżany wiele razy. Lepiej jednak nie wykonywać cyklinowania na własną rękę – osoby bez odpowiedniego doświadczenia mogą po prostu w ten sposób zniszczyć podłogę. Cyklinowanie parkietu zaczynamy od przygotowania wszystkich potrzebnych narzędzi. Kiedy wszystko jest gotowe, zakładamy na cykliniarkę odpowiedni papier ścierny – na początek wystarczy taki o gradacji między 36 a 40. Szlifowanie kontynuujemy, dopóki podłoga nie będzie czysta i idealnie równa. Kiedy mamy już pewność, że nasz parkiet jest gładki i nie ma na nim śladu po zewnętrznej, zniszczonej warstwie drewna, musimy zabrać się do uzupełniania ubytków – różnego rodzaju szczeliny, dziury i pęknięcia muszą zostać wypełnione specjalnie przeznaczonymi do tego produktami. Kiedy ubytki są już wypełnione, przychodzi czas na ostatni moment, czyli lakierowanie. Poszukajmy dobrej jakości produktów, które nie tylko będą ładnie się prezentować, ale także zapewnią drewnu odpowiednią ochronę.

Opracowanie:
Warszawa, Targowa 46 lok. 12
tel. 602 296 584
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz