Artykuł sponsorowany

Co zrobić ze śmieciami pobudowlanymi?

Co zrobić ze śmieciami pobudowlanymi?

Świeżo po remoncie albo właśnie zakończonej budowie domu zostaje zwykle mnóstwo śmieci pobudowlanych: stara ceramika, cement, meble itd. Nie można ich wyrzucić do kontenera na odpady komunalne ani po prostu postawić obok śmietnika. Firma wywożąca śmieci, zatrudniona przez miasto, nie zabierze takich wielkogabarytowych odpadów, a piętrzące się obok śmietnika sterty odpadów po remoncie szybko zwrócą uwagę mieszkańców i mogą się stać powodem do nieprzyjemności. Co zatem z nimi zrobić?

Jak pozbyć się śmieci pobudowlanych?

Kategorycznie zabronione jest samodzielne pozbywanie się odpadów po remoncie, np. poprzez wywiezie ich do pobliskiego lasu czy przydrożnego rowu. Takie zachowanie jest karane grzywnami i poważnie szkodzi środowisku. Wywóz śmieci pobudowlanych jest w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Mało kto, zwłaszcza w mieście, ma możliwość przewiezienia ich w odpowiednie miejsce samodzielne, dlatego najłatwiej skorzystać z usług takich firm, jak Id-Trans Ireneusz Łabędzki, które szybko rozwiążą ten problem. To nie tylko najwygodniejsze, ale także najrozsądniejsze rozwiązanie, ponieważ śmieci pobudowlane powinny trafiać do utylizacji lub recyklingu, a nie na wysypisko. Okazuje się więc, że pozbycie się odpadów po remoncie nie jest takie proste.

Co się dzieje z odpadami po remoncie?

Nierzadko wśród śmieci pobudowlanych znajdują się cenne surowce, które mogą być wykorzystanie dzięki recyklingowi. Warto zatem sprawdzić, czy firma oferująca wywóz śmieci pobudowlanych gwarantuje właściwe rozwiązanie problemu odpadów, a nie tylko przewiezienie ich na najbliższe wysypisko. Dobre firmy z tej branży mają wśród oferowanych usług również wynajem kontenerów na takie odpady, a nawet rękawów do zsypywania gruzu, dzięki czemu przez cały czas trwania prac remontowych i budowlanych można zachować porządek na posesji i wokół niej. Zgromadzone w ten sposób odpady pobudowlane powinny w pierwszej kolejności być poddane segregacji, której celem jest odzyskanie elementów nadających się do recyklingu. Gruz, który jest skutkiem ubocznym każdego remontu, może być cennym tworzywem do wykorzystania w przyszłych pracach budowlanych, jeśli podda się go recyklingowi. Często znajdujące się w nim elementy metalowe także można przetopić i przeznaczać do dalszego użytkowania. Nie warto zatem bezrefleksyjnie wyrzucać śmieci pobudowlanych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalistów, którzy wiedzą, jak pozbyć się ich z korzyścią dla wszystkich.

Opracowanie:
Kielce, Olszewskiego 6
tel. 667 634 706
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz