Co zobaczyć w Nowej Zelandii?

Co zobaczyć w Nowej Zelandii?

Nowa Zelandia… czy to nie brzmi egzotycznie? Jeśli szukasz pomysłu na urlop w zimie, pomyśl o niesamowitej podróży w dalekie zakątki. Jakie są największe atrakcje Nowej Zelandii? Przede wszystkim zapierająca dech w piersiach przyroda. Odkryj wszystkie powody, dlaczego koniecznie musisz odwiedzić Nową Zelandię. Zapoznaj się z garścią praktycznych informacji.

Niespotykana przyroda

Nowa Zelandia przez długi czas pozostawała zagadką. Odległa wyspa jest jedną z najpóźniej odkrytych ziem przez człowieka. Specyficzne położenie sprawia, że spotkamy tu niezwykłą faunę i florę, tak inną niż w innych częściach świata. Zieleń lasów i łąk, krystaliczna woda rzek i jezior, szczyty gór pokryte śniegiem, gejzery – to po prostu trzeba zobaczyć, przekonują specjaliści turystyki.

Park Narodowy Fiordland

Jaki jest symbol Nowej Zelandii? Można powiedzieć, że to parki narodowe. Fiordland to największy park w kraju. Został wpisany na listę UNESCO. Na myśl przychodzi krajobraz Norwegii i właśnie tutaj ujrzeć można strome zbocza i fiordy. Wrażenie robią także niesamowite wodospady i gęste lasy deszczowe. Na turystów czekają wytyczone szlaki. Warto wziąć ze sobą namiot i zanocować w pobliżu jezior Green Lake i Monowai. Niezapomniane przeżycia gwarantowane.

Park Narodowy Fiordland

Abel Tasman National Park

Tym razem najmniejszy park Nowej Zelandii, który znajduje się po przeciwnej stronie Parku Fiordland. To właśnie tu czeka do odkrycia Szlak Wybrzeża Abel Tasman mierzący aż 50 kilometrów, biegnący pośród dzikich plaż i zatoczek. Szlak ten zyskał opinię najlepiej przygotowanego szlaku dla turystów, w tym niektóre odcinki przystosowane są dla niepełnosprawnych.

Park Narodowy Mt. Cook

Mt. Cook jest najwyższym szczytem Nowej Zelandii. Tak właśnie nazywa się park, na którego terenie szczyt się znajduje. To miejsce trzeba koniecznie odwiedzić. Warto podkreślić, że park wpisany został na listę UNESCO ze względu na niezwykłe ukształtowanie terenu będące pamiątką po epoce lodowców.

Park Narodowy Mt. Cook

Wellington

Kraj słynie przede wszystkim z pięknej przyrody, jednak warto zajrzeć również do miasta. Stolica Nowej Zelandii, czyli Wellington oferuje przeżycia kulturalne i rozrywkowe. Odbywa się tu wiele festiwali muzycznych, m.in. związanych z jazzem i folkiem. To tutaj właśnie znajdują się słynne wytwórnie filmowe. Architektura miasta jest bardzo ciekawa, od stylów XX- i XXI-wiecznych po wpływy neogotyckie.

Queenstown

Typowa pogoda w Nowej Zelandii to nie tylko umiarkowana temperatura i słońce. Tym razem coś dla fanów… zimowego szaleństwa, czyli Queenstown. Ten narciarski kurort znajduje się na Wyspie Południowej, nad jeziorem Wakatipu. Na spragnionych wrażeń czekają nie tylko szusowanie na nartach, ale także ekstremalne przeżycia – skok na bungee, lot balonem czy przepłynięcie superszybką motorówką. Trzeba pamiętać, że okres zimowy trwa od czerwca do września.

Co trzeba wiedzieć przed podróżą?

Ile trwa lot do Nowej Zelandii? Jeśli marzysz o wakacjach w Nowej Zelandii, musisz przygotować się na długą podróż. Z Polski nie ma lotów bezpośrednich, więc nie unikniesz przesiadki, np. w Amsterdamie, Helsinkach lub Singapurze. Najkrótszy lot trwa 24 godziny i wymaga przesiadki w Hamadzie. Czy trzeba mieć wizę? Nie musisz ubiegać się o wizę, jeśli planujesz pobyt o charakterze turystycznym do trzech miesięcy.

Jak zwiedzać Nową Zelandię? Najlepiej wypożyczyć samochód lub camper. Koszty podróżowania na własną rękę nie są duże. Możesz też skorzystać z ofert biur podróży. Wcześniej koniecznie sprawdź ofertę hosteli i campingów. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz