Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o systemach alarmowych?

Co warto wiedzieć o systemach alarmowych?

System alarmowy to bardzo ważna i kluczowa rzecz, w kwestii bezpieczeństwa domowników, bowiem zapewnia ona kompleksową ochronę nie tylko przed włamaniami, ale również przed innego rodzaju zagrożeniami. Co warto wiedzieć o rodzajach, funkcjach i innych aspektach dotyczących systemów alarmowych? Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

Co to jest system alarmowy?                                                                           

System alarmowy to zestaw urządzeń mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa poprzez monitorowanie i ostrzeganie przed niebezpiecznymi lub podejrzanymi czynnikami, składający się z takich elementów, jak:

 • centrala alarmowa (czyli swoiste centrum systemu alarmowego. To tutaj docierają wszelkie sygnały alarmowe pochodzące z pozostałych części systemu).
 • czujniki ruchu (służą one do wykrywania ewentualnych zagrożeń na podstawie rejestracji podejrzanych ruchów w obrębie pola widzenia lub wibracji - w tym przypadku tzn. kontaktrony wychwytują próby otwarcia lub zniszczenia mienia)
 • klawiatura numeryczna (służy ona do zabezpieczania oraz uruchamiania alarmu)
 • sygnalizator (urządzenie bezpośrednio ostrzegające nas przed zagrożeniami).

Rodzaje systemów alarmowych

Mamy do wyboru trzy następujące rodzaje systemów alarmowych, różniących się między sobą różnymi rozwiązaniami instalacyjnymi:

 • instalacje alarmowe przewodowe oraz hybrydowe - najlepiej sprawdzą się w budynkach będących w trakcie budowy lub remontu, a także w budynkach średnich oraz dużych gabarytów. Do zalet obu tych rodzajów instalacji alarmowej należą: tańsze koszty kupna podzespołów oraz konserwacji, szeroki wybór zintegrowanych sygnalizatorów, możliwość rozbudowy systemu o podzespoły bezprzewodowe oraz niepodatność na zakłócenia.
 • instalacje alarmowe bezprzewodowe - najlepiej spełnią swoją funkcję w istniejących już budynkach (głównie mieszkalnych oraz różnych gabarytów - publicznych). Do zalet tego rozwiązania należą czynniki takie jak: możliwość instalacji w trudno dostępnych miejscach, łatwy montaż, możliwość rozbudowy instalacji oraz jej demontażu i przeniesienia, także szybka i łatwa integracja poszczególnych podzespołów.

Zalety posiadania systemu alarmowego w domu

Do zalet posiadania systemu alarmowego w domu należy:

 • spełnianie funkcji odstraszającej potencjalnych włamywaczy
 • szybkie reagowanie oraz sygnalizowanie zagrożeń
 • możliwość spłoszenia ewentualnego włamywacza
 • zwiększenie poczucia bezpieczeństwa domowników
 • możliwość instalacji systemu ostrzegającego przed innymi zagrożeniami, takimi jak toksyczne i wybuchowe gazy czy zalanie wodą
 • możliwość dobrania funkcji zwiększających komfort życia codziennego.

Gdzie można zamówić profesjonalną instalację systemu alarmowego?

Projektowaniem oraz montażem zaawansowanych systemów alarmowych zajmuje się firma Demir, którą cechuje duże doświadczenie w branży, liczne certyfikaty oraz wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, która oferuje terminowe i rzetelne wykonywanie usług o nawet najbardziej skomplikowanym charakterze.

Opracowanie:
Olsztyn, Bałtycka 47A
tel. 89 534 59 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz