Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o pielęgnacji metalowych mebli?

Co warto wiedzieć o pielęgnacji metalowych mebli?

Meble metalowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w miejscach przestrzeni publicznej, ale i domach oraz mieszkaniach prywatnych ze względu na mnogość zalet, jakimi są wysoka trwałość, funkcjonalność, estetyka, duże możliwości aranżacyjne, a także łatwość w utrzymaniu w czystości. Warto więc dowiedzieć się więcej, jak odpowiednio dbać o metalowe meble, aby mogły nam posłużyć przez długie lata w dobrym stanie. Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

Czyszczenie

To najważniejszy aspekt pielęgnacji. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ten rodzaj mebli jest stosunkowo łatwy w utrzymaniu w czystości, jednak trzeba o tę kwestię dbać regularnie, bowiem na metalowej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia łatwo rzucają się w oczy. Zaletą ich jest jednak łatwe usuwanie nieczystości, bowiem wystarczy jedynie użyć suchej, miękkiej ściereczki i przetrzeć nią delikatnie powierzchnię mebli. Warto zwrócić uwagę na jej jakość, aby nie była wyprodukowana z luźnej struktury włókien. Raz na jakiś czas można również użyć ściereczki zwilżonej w ciepłej wodzie z odrobiną środka czyszczącego - w przypadku mebli ze stali nierdzewnej mogą to być specjalne środki przeznaczone do tego rodzaju powierzchni bądź domowy sposób, jaki jest zastosowanie wody z odrobiną soku z cytryny lub kwasku cytrynowego. Należy jednak pamiętać o dokładnym osuszeniu umytej powierzchni, aby nie doprowadzić do korozji bądź też przebarwień.
Nie wolno natomiast absolutnie stosować rozpuszczalników ani środków zawierających chlor, ponieważ mogą one spowodować zmatowienie powłoki naszych mebli metalowych.

Zabezpieczanie metalowych mebli

Czyszczenie to nie koniec pielęgnacji mebli metalowych. Należy je bowiem w kolejnym etapie odpowiednio zabezpieczyć. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez prawidłowe użytkowanie, które w praktyce oznacza stosowanie podstawek, unikanie bezpośredniego kontaktu z jakimkolwiek rodzajem cieczy, dokładne osuszanie po myciu (za pomocą czystej ścierki lub papierowych ręczniczków), unikanie sytuacji, w których położone przedmioty naruszałyby powłokę mebli ostrymi krawędziami, wygładzanie raz na jakiś czas powierzchni papierem ściernym oraz natychmiastowe stosowanie środków antykorozyjnych w przypadku wystąpienia rdzy, a także zabezpieczanie powierzchni poprzez aplikację specjalnego podkładu, lakieru bezbarwnego lub też farby.

Gdzie można nabyć metalowe meble?

Szeroką gamę różnorodnych, unikatowych i pięknych mebli ze stali nierdzewnej znajdą Państwo w ofercie firmy Harizma, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, daje gwarancję, iż zaprojektowane oraz wykonane dla Państwa metalowe meble będą najwyższej jakości i posłużą Państwu w dobrym stanie przez długie lata.

Opracowanie:
Chwaszczyno, Wąska 27
tel. 58 340 80 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz