Co warto wiedzieć o EURO U-21?

Co warto wiedzieć o EURO U-21?

Czerwiec 2017 będzie miesiącem, w którym na fanów piłki czeka wiele emocji. Mistrzostwa Europy U-21 zostaną rozegrane w Polsce 16-30 czerwca. Poznaj terminarz meczów i sprawdź, które drużyny biorą udział w turnieju.

EURO U-21 w Polsce

EURO U-21, a dokładniej Mistrzostwa Europy U-21 w Piłce Nożnej to turniej, który w tym roku w czerwcu będzie rozgrywany w kilku polskich miastach. Do Polski przyjadą najlepsze europejskie drużyny młodzieżowe, w tym m.in. reprezentacje Niemiec, Portugalii, Szwecji, Anglii, Danii i Hiszpanii.

Tegoroczne EURO U-21 to 21. edycja rozgrywek młodych drużyn. Mecze będą rozegrane na 6 polskich stadionach. Mecz otwarcia odbędzie się na stadionie Arena Lublin – gospodarze zagrają o zwycięstwo ze Słowacją. Następne sportowe emocje będą nas czekać w pojedynkach ze Szwecją oraz Anglią.

Kto wygra EURO U-21?

Mecze to świetna okazja nie tylko do kibicowania, ale również spotkań w gronie znajomych w pubach i restauracjach, w których odbywają się transmisje meczów. Kto ma szansę na wygraną? Oczywiście fani liczą na dobry występ naszej drużyny.

Największym faworytem do tytułu jest reprezentacja Hiszpanii, która całkowicie zdominowała ME U-21 w ostatnich latach, zdobywając dwa mistrzostwa z rzędu. W eliminacjach awansowała do finału z drugiego miejsca.

Drugim faworytem są Niemcy, którzy w swojej grupie eliminacyjnej wygrali wszystkie mecze, a swoim przeciwnikom zaaplikowali aż 35 goli, jednocześnie tracąc tylko 8 bramek. To pokazuje, że potencjał ofensywny tej drużyny jest ogromny i można upatrywać w niej kolejnego faworyta do tytułu.

Szanse gospodarzy

Optymizm mogą wzbudzać wyniki towarzyskich meczów przygotowawczych, w których to nasi reprezentanci wygrali 5 meczów, 1 zremisowali, 2 przegrali. Niepokój mogą natomiast budzić właśnie dwie ostatnie porażki, których reprezentacja U-21 doznała podczas ostatniego zgrupowania, kolejno z Włochami 1:2 oraz Czechami – również 1:2.

EURO U-21 terminarz – mecze Polaków

Z pewnością największe emocje budzą mecze naszej młodej reprezentacji. Sprawdź, kiedy grają Biało-Czerwoni:

16.06 / 20:45 / Polska - Słowacja

19.06 / 20:45 / Polska - Szwecja

22.06 / 20:45 / Anglia - Polska

Stadiony EURO U-21 2017

Najbardziej interesują nas mecze grupy A, w których nasi zmierzą się ze Słowacją, Anglią i Szwecją. Rozgrywki tej grupy odbędą się na stadionach w Lublinie i Kielcach. Mecze pozostałych grup zostaną rozegrane na murawie stadionów w Bydgoszczy, Gdyni, Tychach i Krakowie.

I na koniec najważniejsze informacje. Półfinały Euro U-21 odbędą się 27.06 na Stadionie Miejskim w Tychach oraz 27.06 w Krakowie. Finał Euro U-21 czeka nas na Stadionie Cracovii 30.06 o 20:45.

Źródło: PZPN

Oceń artykuł (2)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz