Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o betonie towarowym?

Co warto wiedzieć o betonie towarowym?

Beton jest jednym z najbardziej potrzebnych materiałów, które związane są z budową. Niezależnie od tego czy budowa jest mniejsza czy większa, to warto skorzystać z bardzo popularnego w ostatnim czasie rozwiązania, jakim jest niewątpliwie beton towarowy. Jest on wytwarzany oraz dostarczany przez profesjonalne firmy, dlatego też podpowiadamy, co warto wiedzieć o betonie towarowym.

Czym jest beton towarowy?

Pod nazwą beton towarowy kryją się różnego rodzaju mieszanki wytworzone przy pomocy kruszywa, cementu oraz dodatków uszlachetniających. Tego typu mieszanki dostarczane są w dużych ilościach w specjalnie przeznaczonych do tego pojazdach potocznie zwanych gruszkami prosto z miejsca ich wytworzenia, czyli z betoniarni. Beton towarowy charakteryzuje się stosunkowo niską ceną oraz dużą trwałością i plastycznością.

Zastosowanie betonu towarowego

Beton towarowy znajduje zastosowanie zarówno przy budowie różnego rodzaju elementów konstrukcji wykonanych z żelbetu, ścian czy wyżej już wymienionych podłóg, a także wykorzystać go można podczas budowy różnego rodzaju mostów bądź innych konstrukcji związanych z budownictwem drogowym a wymagających wysokiej wytrzymałości.

Rodzaje betonu towarowego

Jak zostało już to wspomniane nieco wcześniej, beton towarowy to różnego rodzaju mieszanki, a każdy z nich posłuży nam do budowy innego elementu, dlatego też wyróżnić możemy następujące rodzaje betonu towarowego:

  • Szlichta - Ten typ betonu charakteryzuje się niewielką odpornością na obciążenia użytkowe i jest to mieszanka najniższej klasy stosowana do tworzenia posadzek oraz podłóg na gruncie.
  • Beton klasy B8/10 - Jest to rodzaj betonu wykorzystywany przede wszystkim do tworzenia podbudowy pod różnego rodzaju posadzki, podłogi lub podjazdy ze względu na jego cechy przystosowania do zmiennych obciążeń.
  • Beton klasy B15/20 - Tego typu mieszanki betonowe stosuje się do budowy elementów związanych z konstrukcją budynku takich jak fundamenty, stropy bądź schody a cechuje je bardzo wysoka wytrzymałość.
  • Beton klasy B25 - Jest to mieszanka, która stosowana jest w miejscach narażonych na spore obciążenia.
  • Beton wodoodporny - Ten rodzaj mieszanki betonowej idealnie nadaje się do budowy ścian fundamentowych oraz piwnic, które są narażone na działanie wilgoci.

Skąd wziąć beton towarowy?

W całej Polsce istnieje wiele różnych firm oferujących wytwarzanie oraz sprzedaż betonu towarowego, a jedną z nich jest działająca na terenie województwa podlaskiego firma Krupiak. Przedsiębiorstwo to powstało w 1989 roku, a poza wytwarzaniem betonu towarowego jego pracownicy zajmują się również wydobywaniem różnego rodzaju kruszyw oraz transportem i spedycją międzynarodową.

Opracowanie:
Kostry-Noski 27
tel. 86 476 05 61
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz