Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć na temat spawania aluminium?

Co warto wiedzieć na temat spawania aluminium?

Aluminium to metal szeroko wykorzystywany w przemyśle. Jedną z najpopularniejszych metod łączenia elementów aluminiowych jest spawanie, w którym łączone elementy są nagrzewane do bardzo wysokich temperatur w określonych obszarach. Co jeszcze warto wiedzieć na ten? Jakie wyróżniamy techniki spawania aluminium? Czym się one charakteryzują? O tym piszemy w poniższym artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Właściwości i zastosowania aluminium

W kwestii specyfiki spawania aluminium warto nadmienić, iż obecnie jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, bowiem aluminium posiada szereg właściwości cenionych w różnych gałęziach przemysłu. W ich poczet możemy zaliczyć między innymi dużą odporność na korozję, niską wagę, niską temperaturę topnienia oraz doskonałe właściwości w zakresie przewodnictwa cieplnego. Z uwagi na ten fakt, aluminium jest wykorzystywane na dużą skalę m.in. w branży motoryzacyjnej, lotnictwie oraz budownictwie.

Kto może dla nas świadczyć wysokiej jakości usługi z zakresu spawania aluminium?

Jeśli natomiast mowa o spawaniu aluminium to, tak jak w przypadku spawania innych typów metali, także i tutaj najlepiej, jak również najbezpieczniej jest skorzystać z usług profesjonalistów takich jak pracownicy firmy Migro z miejscowości Komarów-Osada znajdującej się na terenie województwa lubelskiego. W ten sposób otrzymają Państwo gwarancję rzetelnego i sprawnego wykonania usług, ponieważ przedsiębiorstwo to dysponuje nie tylko wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną w swoim fachu kadrą pracowniczą, ale także nowoczesnym parkiem maszynowym.

Metody wykorzystywane do spawania aluminium

Obecnie, przy spawaniu aluminium stosuje się jedną z dwóch podstawowych technik. Jedną z nich jest wykorzystanie metody zwanej MIG, w której stosuje się łuk elektryczny prądu stałego umieszczany pomiędzy stopem a elektrodą wolframową. Bardzo ważne przy tej metodzie jest także wykorzystanie specjalnej osłony, która koniecznie musi być stworzona z obojętnego gazu, który nie będzie wchodził w żadne reakcje chemiczne z innymi pierwiastkami.

Drugą popularną techniką spawania aluminium jest metoda nazywana TIG, w której do obróbki wykorzystuje się nietopliwą elektrodę wolframową wykonaną z tworzywa o bardzo wysokiej temperaturze topnienia. Dzięki tej metodzie można spawać nawet bardzo cienkie kawałki metalu mające grubość mniejszą niż 1 milimetr, ale nie większą niż 10 mm, a także uzyskać wyjątkowo stabilne jarzenie się łuku z możliwością stosowania prądu naprzemiennego. To wszystko pozwala otrzymywać wysokiej klasy spoiny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz