Materiał Partnera

Co powinno znaleźć się na każdym jachcie?

Co powinno znaleźć się na każdym jachcie?

Zapewne każdy miłośnik żeglarstwa ma na temat tego, jakie wyposażenie jest niezbędne na pokładzie jego jednostki pływającej, nieco inne zdanie. Jednak z całą pewnością warto spróbować stworzyć pewną uniwersalną listę podstawowych przedmiotów, które naprawdę przydadzą się na każdym jachcie – zarówno tym sterowanym przez profesjonalistę, jak i amatora.

Bez wątpienia prawdziwy wilk morski doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co jest niezbędne na każdej łódce. Jednak początkujący żeglarze mogą mieć z tym problem. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, co warto zabrać ze sobą w podróż oraz jakie wyposażenie musi znaleźć się na jachcie, podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zdecydowanie kamizelki ratunkowe powinny znaleźć się na każdej żaglówce. Ważne, żeby nie były schowane głęboko w bakiście – muszą być zawsze pod ręką. Warto wiedzieć, że każda kamizelka powinna być przypisana do konkretnego użytkownika, ponieważ poszczególne modele przeznaczone są dla osób o różnej wadze. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz całej załogi i sprawdź, czy na jachcie znajdują się kamizelki!

Prywatne akcesoria

Jeżeli planujesz wypoczynek na jachcie, zaopatrz się przede wszystkim w latarkę czołową, która przyda się w nocy. Warto także zainwestować w wysokiej klasy wodoszczelny pojemnik, w którym możesz przechowywać telefon, gotówkę, karty płatnicze i inne ważne drobiazgi. Atrybutem każdego wilka morskiego jest również porządny sztormiak oraz składany nóż, który należy mieć zawsze w kieszeni – nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda.

Wyposażenie łodzi

Na jachcie powinien znajdować się spory zapas lin o różnej grubości oraz szekli, karabińczyków i bloczków. Przygotuj rezerwę przed podróżą, a szybko przekonasz się, że było warto. Poza tym na łódce musi znaleźć się również saperka. Z pewnością bezcenne są także samoprzylepne łaty do naprawy żagli, taśma oraz tradycyjna igła z nitką. Gdzie znajdziemy pełne wyposażenie jachtu oraz akcesoria niezbędne podczas żeglugi? Warto postawić na doskonale wyposażony sklep, który cieszy się uznaniem miłośników żeglarstwa jak Maristo w Gdyni, który prowadzi również sprzedaż wysyłkową.

Odpowiednie wyposażenie jachtu gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo każdemu żeglarzowi. Ponadto zapewnia komfort i sprawia, że załoga jest świetnie przygotowana na wszelkie niespodzianki i warunki pogodowe. Dlatego warto dokładnie przygotować się do morskich wojaży, starannie spakować niezbędny ekwipunek i profesjonalnie wyposażyć jacht. Wówczas można rozpocząć kolejną fantastyczną przygodę.

Opracowanie:
Gdynia, Hutnicza 1
tel. 785 110 785
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz