Materiał Partnera

Co podarować dziecku z okazji Chrztu Świętego?

Co podarować dziecku z okazji Chrztu Świętego?

Narodziny dziecka to niezwykle radosne wydarzenie. Nowy członek rodziny witany jest z miłością i ogromnym entuzjazmem. Z racji tego, że w naszym kraju przeważają katolicy, większość dzieci zostaje ochrzczona, czym zaznacza się ich przynależność właśnie do takiego wyznania. To doskonała okazja do świętowania i obdarowania maluszka prezentami. Co warto kupić dziecku z okazji Chrztu Świętego?

Sesja zdjęciowa

Wykupienie bonu na profesjonalną sesję zdjęciową rodziców z maluszkiem to coraz bardziej powszechna praktyka. Zdjęcia są wspaniałą pamiątką dla całej rodziny, a fotografie wykonane przez utalentowanego specjalistę, potrafią oddać całą magię chwili. Sesja może być wykonana podczas chrztu lub też w późniejszym terminie, dogodnym dla rodziców dziecka. Sceptycy zapytają pewnie po obecność fotografa, kiedy obecnie każdy ma w telefonie dobrej jakości aparat. Prawda jest taka, że niemowlę do bardzo trudny model. Potrzeba lat doświadczenia i wprawnego oka, by uchwycić najpiękniejszy moment czy słodką minę maluszka.

Srebrna biżuteria

Chrzest Święty to wyjątkowy moment w życiu każdego, małego człowieka. Wagę uroczystości można podkreślić przy pomocy pięknej biżuterii. Jak doradza specjalista z firmy Gold Studio- prezent dla maluszka powinien być unikalny i wartościowy zarazem. A takie są właśnie wyroby jubilerskie wykonane ze srebra. Możemy wybierać spośród naprawdę wielu wzorów, które sprawdzą się zarówno w przypadku dziewczynki, jak i chłopczyka. Małej królewnie możemy podarować piękne, srebrne lusterko ze spersonalizowanym grawerem lub wyjątkowy grzebień, wykonany w całości ze szlachetnego metalu. Chłopcu z kolei warto kupić srebrny smoczek, grzechotkę lub Białego Orła dla podkreślenia znaczenia patriotyzmu w tradycji rodzinnej. Trzeba zaznaczyć, że biżuteria tego typu nigdy nie traci na wartości, a wręcz przeciwnie- może zdarzyć się, że za kilkadziesiąt lat będzie warta jeszcze więcej. Niemniej będzie to niecodzienna, cenna i sentymentalna pamiątka dla dorosłego kiedyś dziecka.

Moneta kolekcjonerska

Większość krewnych z pewnością podaruje dziecku pieniądze. Nie da się ukryć, że te są zawsze potrzebne. Jak wiadomo- potrzeby małego człowieka są ogromne i wymagają sporych zapasów gotówki. Roztropni rodzice już od pierwszych miesięcy zakładają maluszkowi konto oszczędnościowe i tam też gromadzą podarowane mu przez bliskich środki finansowe. Jednak taki prezent warto uzupełnić o monetę kolekcjonerską, które od lat produkuje Mennica Polska. Znajdują się na nich wizerunki znanych postaci z bajek i popularnych symboli szczęścia. Taka moneta może być początkiem pasji kolekcjonerskiej lub też stanowić swoisty talizman dla dziecka.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz