Materiał Partnera

Co należy wziąć pod uwagę, robiąc remont mieszkania pod wynajem?

Co należy wziąć pod uwagę, robiąc remont mieszkania pod wynajem?

Zakup mieszkania pod wynajem to dobra inwestycja, która pozwala powiększyć domowy budżet. Wcześniej jednak należy zadbać o przeprowadzenie niezbędnej renowacji lokalu z uwzględnieniem potrzeb potencjalnego najemcy. Solidny i poprawny remont wykona wynajęta ekipa fachowców. Podczas urządzania warto pamiętać, aby nie kierować się własnymi upodobaniami aranżacyjnymi.

Jakość i uniwersalność przede wszystkim

Przede wszystkim przygotowując lokal mieszkalny do wynajmu, nie można kierować się własnym gustem. Należy postawić na jak największą uniwersalność, zarówno podczas wykończenia wnętrza, jak i wyboru mebli. Dzięki temu nie zawęzimy sobie grupy potencjalnych zainteresowanych wynajmem. Możemy również sami określić, do kogo będzie skierowana nasza oferta: par, rodzin z dziećmi, studentów. W każdym z tych przypadków przeznaczenie poszczególnych pokoi można modyfikować. Niemniej jednak należy zachować jak największą neutralność, aby wprowadzający się mogli dopasować swoje dodatki i poczuć się jak u siebie w domu. Nie warto także na siłę podnosić standardu lokalu. Zdecydowanie łatwiej znaleźć chętnych na średnią półkę cenową, aniżeli wysokie koszty.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że remont musi być wykonany solidnie oraz precyzyjnie. Przestrzeń ma służyć wielu najemcom przez kilka lat. Najlepiej w tym celu wynająć fachowców, chociażby firmę remontową Daniel Sobunia, znajdującą się w Łapach. Mniejsza ilość usterek i niedociągnięć tylko zwiększy zadowolenie przyszłych lokatorów.

Minimalizm aranżacyjny

Skoro przestrzeń ma być jak najbardziej uniwersalna pod względem wykończenia, sprawdzi się zasada minimalizmu. Z pewnością należy pozbyć się wszelkich dywanów, wykładzin oraz tapet, które zdecydowanie łatwiej trwale zabrudzić i trudniej doczyścić. Najlepiej postawić na wyrównanie ścian i pomalowanie ich białą farbą. To najtańsze rozwiązanie, które ułatwi dobranie odpowiednich dodatków personalizujących wnętrze przez wynajmujących. Podłoga również powinna być nieuciążliwa pod względem utrzymania jej czystości. W tym przypadku sprawdzi się ułożenie paneli w pokojach, płytek w przedpokoju i kafli w kuchni oraz łazience.

Ważne jest także wyposażenie mieszkania. W przypadku najemców, którzy są studentami, należy zadbać o podstawowe meble takie jak: łóżko, szafa, biurko z krzesłem, kompletne i dokładne urządzenie łazienki z pralką oraz kuchni, w której znajdą się szafki, lodówka, kuchenka z piekarnikiem, stół, krzesła, zlew. Natomiast jeśli lokatorami będzie rodzina z dziećmi, możemy założyć, że będą oni posiadać własne meble do pokojów, więc nie musimy się tak bardzo martwić zakupem takich elementów.

Opracowanie:
Łapy, gen. Sikorskiego 28A lok. 24
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz