Materiał Partnera

Co można znaleźć w księgarni religijnej?

Co można znaleźć w księgarni religijnej?

Co można znaleźć w księgarni religijnej?

Każdy z nas minimum raz w życiu był w sklepie katolickim z dewocjonaliami czy w księgarni religijnej. Istnieje wiele powodów, dla których odwiedzamy takie miejsca. Możemy w nich dostać akcesoria do komunii, chrztu świętego czy nawet kupić prezenty okolicznościowe, takie jak kartki z życzeniami, łańcuszki święte, różańce, obrazy, biblię czy książki religijne. Co jednak dokładnie dostaniemy w księgarni religijnej?

Książki katolickie i religijne

W księgarni religijnej można znaleźć bardzo ciekawe książki o różnorodnej tematyce. Z książek poświęconej tematyce rodziny dowiemy się dużo o miłości małżeńskiej, wychowaniu dzieci, ciąży, macierzyństwie czy o planowaniu rodziny. Książki poświęcone rozwojowi duchowemu to głównie biblia, modlitewniki, przewodniki duchowe, biografie i świadectwa. W księgarni zaopatrzyć możemy się w literaturę dotyczącą rozwoju osobistego i intelektualnego, np. książki dotyczące motywacji, pomagające wyjść z nałogów i uzależnień, książki psychologiczne, dotyczące zdrowego stylu życia a nawet kulinariów. Dla dzieci idealne będą bajki, opowiadania, kolorowanki i opowieści biblijne. Oprócz wyżej wymienionych pozycji możemy zakupić również książki na prezent, dla babci i dziadka, na ślub, chrzest, komunie i inne okoliczności. Na polskim rynku funkcjonuje bardzo dużo księgarni internetowych, w których możemy dostać książki religijne i akcesoria nawiązujące do symboliki kościelnej. Jednym z takich sklepów jest np. internetowa księgarnia katolicka Dobre Słowo, która oferuje starannie wyselekcjonowaną literaturę chrześcijańską, muzykę, filmy oraz dewocjonalia.

Muzyka i filmy

W księgarni religijnej oprócz literatury możemy zakupić również płyty z muzyką, np. pieśni bożonarodzeniowe, kolędy, pastorałki czy psalmy. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez pięknych kolęd i pastorałek w tle. Słowa pieśni są w rzeczywistości naszą modlitwą, tylko wyrażaną poprzez muzykę. Śpiew jednoczy a na pewno każdy z nas słyszał, że kto śpiewa, dwa razy się modli. Płyty z muzyką często dodawane są do pozycji książkowych, a oprócz nich dużą popularnością cieszą się audiobooki, bajki dla dzieci, filmy edukacyjne, dokumentalne, fabularne, filmy o Jezusie, opowieści biblijne i inne popularne filmy religijne, jak np. Pasja, Karol: Papież, który Pozostał Człowiekiem czy NOE: Wybrany przez Boga. Tak jak widzimy, w księgarniach religijnych mamy szeroki wybór multimediów katolickich.

Akcesoria liturgiczne, komunijne i do chrztu

Akcesoria liturgiczne to w głównej mierze mszał, czyli najważniejsza księga liturgiczna w kościele katolickim, lekcjonarze mszalne, agenda, tj. zbiór modlitw, nabożeństw jak i błogosławieństw, naczynia liturgiczne m.in. kielichy, pateny, ampułki, puszki, naczynia chrzcielne i szaty liturgiczne. W księgarni religijnej możemy zakupić również wiele artykułów dekoracyjnych potrzebnych nie tylko kapłanom, ale również wiernym, np. zestawy kolędowe w skład, którego wchodzi świecznik, krzyż, kropidło czy naczynie do wody święconej. W niektórych sklepach i księgarniach katolickich możemy zakupić akcesoria komunijne, tj. wianki, opaski, torebki, muszki i dekoracje oraz akcesoria do chrztu, tj. buciki, szatki, kocyki, świece czy zaproszenia. Dużą popularnością w księgarni religijnej cieszą się również pamiątki z okazji chrztu czy komunii świętej, tj. ozdobne albumy na zdjęcia, medaliki srebrne, bransoletki ramki na fotografię, obrazy, figurki, symbole święte, modlitewniki a nawet gry planszowe i puzzle.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz