Artykuł sponsorowany

Co kupić dziecku z okazji pierwszej komunii świętej?

Co kupić dziecku z okazji pierwszej komunii świętej?

Pierwsza komunia święta to niezwykłe przeżycie dla każdego dziecka. Jest momentem, w którym młody chrześcijanin po raz pierwszy w pełni uczestniczy w eucharystii i ma prawo przyjąć komunię świętą. W polskiej tradycji religijnej to ważne wydarzenie i powód do świętowania. Dlatego większość rodzin po mszy świętej urządza przyjęcie z tej okazji. Przyjęło się również, że zaproszeni goście obdarowują dziecko prezentami. Co najlepiej podarować?

Duch ponad materią

Laptopy, tablety, rowery, a nawet quady… Galeria drogich prezentów, które coraz częściej pierwszokomunijnym dzieciom wręczają ich babcie, ciocie czy wujkowi zdaje się nie mieć końca. Z jednej strony pokaźne, drogocenne upominki pozwalają podkreślić wagę pierwszej komunii w życiu dziecka. Może się również wydawać, że są one dowodem miłości do pociechy i szansą na jej okazanie. Z drugiej strony jednak, obfitość prezentów o wartości kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych może przyćmić to, co najważniejsze w doświadczeniu pierwszej komunii. Chodzi o jej niezwykłą wartość duchową.

Zgodnie z katechizmem kościoła katolickiego, pierwsza komunia święta jest jednym z najważniejszych sakramentów, jakie może przyjąć chrześcijanin. Katolicy wierzą, że podczas Eucharystii doświadczają jedności z Bogiem i Jezusem Chrystusem, a przyjęcie Pana Jezusa do swojego serca pozwala wzmocnić więź, która z Nim ich łączy. Warto więc właśnie o tym przypomnieć pociesze, która miała okazję w pełni uczestniczyć w mszy świętej po raz pierwszy. Pomóc mogą odpowiednio dobrane prezenty – pamiątki pierwszej komunii świętej. Można je znaleźć m.in. w księgarniach katolickich, takich jak lubelski Exodus.

Pamiątki idealne na pierwszą komunię

Bardziej „duchowe” prezenty na komunię, czyli jakie? Możliwości, które stoją przed krewnymi dziecka przystępującego do pierwszej komunii są bardzo szerokie. Dobrym pomysłem będą między innymi:

  • łańcuszek z medalikiem z Matką Boską czy Panem Jezusem – krzyżyk czy medalik będą na co dzień przypominać dziecku o jego chrześcijańskiej tożsamości,
  • różaniec – np. taki wykonany z drewna drzewa różanego, który przepięknie pachnie i będzie mógł się stać atrybutem modlitewnym na wiele lat,
  • książeczka z modlitwami,
  • książka o tematyce religijnej przeznaczona dla młodszych czytelników,
  • obrazek – np. przedstawiający ostatnią wieczerzę lub patrona – imiennika dziecka.

A co z pieniędzmi w kopercie dołączonej do kartki z życzeniami? Choć są tradycyjnie wręczane, również nie przynależą do sfery sacrum. Mimo to, drobna suma z całą pewnością będzie mile widziana i, być może, pozwoli dziecku rozwijać swoje pasje.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz