Materiał Partnera

Ciekawe akcesoria ozdobne dla domu. Przegląd rozwiązań

Ciekawe akcesoria ozdobne dla domu. Przegląd rozwiązań

Ozdoby i dodatki to po kolorze ścian, podłogach i meblach ostatnia grupa, która wpływa na aranżację wnętrza. Dlatego decydując się na zakup wybranych przedmiotów do poszczególnych pomieszczeń warto mieć na uwadze ich cechy estetyczne, które dopełnią wystrój mieszkania. Za pomocą akcesoriów ozdobnych można stworzyć ciekawe aranżację  wykończone drewnem, metalem czy ceramiką.

Wartości estetyczne domowych przedmiotów

Akcesoria do domu można podzielić na takie, które są funkcjonalne i do tego mogą być również estetyczne oraz takie, których jedyną wartością jest ich wygląd zewnętrzny. Do drugiej grupy należą np. rzeźby i figurki. W sklepach znajdziemy m.in. figurę siedzącego psa, eleganckie popiersie ludzkiej postaci czy głowę zebry, którymi możemy uatrakcyjnić nasze wnętrze. Do tej grupy zaliczają się także dekoracje ścienne. Na jednolitej powierzchni możemy umieścić delikatne drzewa wykonane z metalu, metalowe kwiaty, szklaną dekorację czy estetycznie pomalowane drewno. Duża powierzchnia sprawi, że centralnym punktem dekoracyjnym w naszym mieszkaniu może stać się coś zupełnie niebanalnego, na przykład powieszony na ścianie rower.

Ozdobne akcesoria użytkowe

Przedmioty użytkowe kupujemy ze względu na funkcje jakie spełniają, jednak ich wygląd zewnętrzny powinien współgrać z aranżacją naszego wnętrza. Wybierając lustro możemy zdecydować się na zwykły, prostokątny lub okrągły kształt, albo wybrać coś nietypowego. W ofertach niestandardowych znajdziemy m.in. lustro wzorowane na antyczne okno czy lustro zawierające mapę świata. Podobnie jest z zegarami ściennymi. Producenci oferują bardzo wiele modeli - od klasycznych i wzorowanych na style minionych epok, po zupełnie nowoczesne i nietypowe rozwiązania, które mimo wszystko spełniają funkcję odmierzania czasu. Ogromny wybór znajdziemy także wśród doniczek i wazonów. W zależności od naszych preferencji możemy zakupić wazony ceramiczne, aluminiowe, gliniane czy drewniane. Ceramika i aluminium lepiej się wpasowują w nowoczesne wnętrza, natomiast akcesoria wykonane z drewna czy gliny świetnie dopełniają aranżacje nawiązujące do klasyki.

A może barek na wino?

Drewno to ponadczasowy materiał, dlatego wykonuje się z niego także świeczniki, lampy, elementy oświetlenia górnego i wiele innych rzeczy. Niektórzy jednak wolą ubogacać wnętrze metalem. Doskonale prezentują się stojące wieszaki na ubrania wykonane z tego materiału. Z kolei do salonu lub jadalni można pokusić się o nietypowy stojak na wino lub barek. Specjalistka ze sklepu Jo-home w Brzesku dodaje: Producenci oferują nam barki na kółkach, ze stolikiem, wzorowane na samochód lub skuter. Tego typu ozdoba z pewnością zainteresuje każdego naszego gościa.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz