Materiał Partnera

Chcesz być na bieżąco z kursami walut – korzystaj z fachowego kantoru walut

Chcesz być na bieżąco z kursami walut – korzystaj z fachowego kantoru walut

Kantor wymiany walut to działalność usługowa polegająca na wymianie walut. Zazwyczaj jest prowadzona w lokalu, gdzie następuje operacja przyjmowania i wydawania środków pieniężnych nominowanych w różnych walutach, potwierdzona wystawieniem dowodów kupna i sprzedaży. Na rynku działają również e-kantory, gdzie wymiana walut odbywa się poprzez przelewy walut pomiędzy klientem - zamawiającym a prowadzącym kantor – przedsiębiorcą.

Co oferują kantory walut?

Kantor walutowy to przedsiębiorstwo specjalizujące się w wymianie pieniędzy różnych krajów. To także potocznie miejsce, gdzie dokonuje się wymiany tychże pieniędzy na żądaną walutę. W wielu krajach działalność kantorowa podlega specyficznym regulacjom prawnym i nadzorowi państwa. Konieczne jest również posiadanie specjalistycznego przygotowania do wykonywania czynności w ramach prowadzenia kantoru wymiany walut. Taki kantor jak 777 Kantor wymiany walut pozwala klientom wymienić dowolną walutę. Coraz częściej podróżujemy i chcemy mieć z sobą walutę danego kraju. Udajemy się wtedy do kantoru i kupujemy wybraną kwotę zgodnie z kursem dnia danego kantoru. Jeśli chodzi o najważniejsze dla klienta cechy kantoru to:

  • uczciwość,

  • niezawodność,

  • odpowiednio niski przelicznik walut. 

Jak wygląda historia powstania kantorów walutowych?

Pierwsze zaczęły powstawać na przełomie pierwszej i drugiej dekady XX wieku, a dzisiaj obok tak doświadczonych marek, tworzone są nowe. To, że w ogóle mogły pojawić się kantory online, zawdzięczamy tzw. “ustawie antyspreadowej, zapewniające spłatę kredytów w walutach obcych, walutą, jaka została zakupiona poza bankiem. Od tego czasu, czyli od 2011 (gdy ustawa weszła w życie) wzrosło zainteresowanie kantorami internetowymi, oferującymi lepsze warunki sprzedaży i kupna walut niż tradycyjne kantory i banki. Co się dziwić, skoro jest korzystniej, szybciej i bardziej komfortowo, bo żeby dokonać transakcji, nie trzeba w ogóle ruszać się z domu. Widzimy więc, jakie zmiany zaszły w Polsce pod względem wymiany walut. Najpierw było to praktycznie niemożliwe, więc prężnie działał czarny rynek, później pojawiła się szansa, ale tylko dla nielicznych, aż nastały lata 90. i lawina zmian ruszyła na całego. Po kilkunastu latach jednak „internet zawładnął całym światem”, a zmienił też nie do poznania możliwości w zakresie wymiany i sprzedaży walut. Co najważniejsze, każdy z nas na tym korzysta, bo ma wybór między bankiem, kantorem tradycyjnym i internetowym. W PRL sprzedaż walut poza Bankiem PKO była nielegalna, co nie oznacza, że nie dało się jej wymienić gdzie indziej. Przed 1989 rokiem na ulicach można było spotkać ludzi potocznie zwanych cinkciarzami, u których można było wymienić walutę po lepszych kursach niż w PKO. Dziś każdy i w każdej większej miejscowości, czy online, może wymienić i zakupić walutę.

Opracowanie:
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65 lok. 79
tel. 22 630 51 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz