Artykuł sponsorowany

Charakterystyka zabiegu kriolipolizy

Charakterystyka zabiegu kriolipolizy

Kriolipoliza jest metodą opartą na chłodzeniu tkanek tłuszczowych. Wykonywanie zabiegu ma na celu wywołanie lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Efektem prawidłowo wykonanego zabiegu jest wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej. W trakcje kriolipolizy, czyli zamrażania, dochodzi do uwolnienia lipidów z komórek tłuszczowych. Są one następnie transportowane przez układ limfatyczny. Co istotne kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe. Przedstawimy nieco bliżej charakterystykę zabiegu.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg, który nie wymaga wcześniejszych badań czy określonych przygotowań. Sam zabieg trwa około 60 minut. Podczas jego trwania kosmetyczka przykłada specjalny aplikator do miejsca, w którym ma zostać zredukowana tkanka tłuszczowa. Aplikator zasysa tkankę i pobiera ciepło z komórek. Schłodzenie komórek do odpowiedniego poziomu inicjuje proces ich obumierania. Na niską temperaturę szczególnie wrażliwe są nasycone kwasy tłuszczowe, które znajdują się w komórkach tłuszczowych. W przypadku pozostałych tkanek poziom tej odporności jest o wiele wyższy. To sprawia, że wykonując zabieg kriolipolizy, można usunąć komórki tłuszczowe bez ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek. Organizm stopniowo wydala zamrożone komórki tłuszczowe z organizmu. To prowadzi do znaczącego zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

Jakie są wskazania do zabiegu kriolipolizy?

Należy pamiętać, że kriolipoliza nie jest zabiegiem, dzięki któremu można pozbyć się tkanki tłuszczowej z dużej powierzchni ciała. Najlepsze efekty zabiegu można dostrzec, wykonując go na niewielkich obszarach. Kriolipoliza wykonywana jest najczęściej na:

  • Brzuchu
  • Boczkach
  • Dolnej partii bioder
  • Górnej partii ud

Zabieg może być wykonywany przez lekarza, fizjoterapeutę, pielęgniarkę lub kosmetyczkę. Osoba wykonująca zabieg powinna mieć wiedzę na temat przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Niezbędna jest również wiedza na temat partii ciała, na których można wykonywać zabieg. Specjalista musi potrafić rozpoznać uszkodzenia i zmiany skórne, które stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Warto podkreślić, że kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym. Podczas wykonywania i krótko po jego zakończeniu można odczuwać dyskomfort. W miejscu wykonania zabiegu czasem pojawia się zaczerwienienie lub siniak. Nie przeszkadza to jednak w codziennych aktywnościach.

Jaką ilość zabiegów należy wykonać?

Kosmetyczka dostosowuje ilość zabiegów do obszaru, na którym ma zostać zredukowana tkanka tłuszczowa. Jeśli chodzi o walkę z wałeczkami w talii, to wystarczające będzie wykonanie po jednym zabiegu na każdą ze stron. Usunięcie komórek tłuszczowych z brzucha i dolnej części pleców wymaga wykonania dwóch zabiegów.

Pierwsze efekty kriolipolizy można zauważyć już po 2-3 tygodniach. Za usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu odpowiadają makrofagi. Komórki są w dalszym etapie metabolizowane. Szybkość tego procesu jest nieco inna w przypadku każdego pacjenta.

W celu wykonania zabiegu kriolipolizy warto skorzystać z oferty Salonu Kosmetycznego WOW z Zielonki. Gabinet prowadzony przez Panią Monikę Śmietańską oferuje również solarium kolagenowe, usługi fryzjerskie, a także stylizację i hennę brwi.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz