Materiał Partnera

Charakterystyka transportu międzynarodowego

Charakterystyka transportu międzynarodowego

W globalnej gospodarce z jaką współcześnie mamy do czynienia, ogromne znaczenie dla jej prawidłowego funkcjonowania mają firmy działające w zakresie transportu międzynarodowego. Pomimo coraz lepiej zorganizowanych szlaków komunikacyjnych, wciąż wielką rolę odgrywa wybór rzetelnej firmy specjalizującej się w tego typu usługach. Jak wygląda ich codzienne funkcjonowanie?

Międzynarodowy transport drogowy

Usługi spedycyjne różnią się m.in. ze względu na stosowaną gałąź transportu i wśród nich wyróżniamy przejazdy morskie, śródlądowe, kolejowe, lotnicze oraz drogowo-samochodowe. W przypadku tych ostatnich, gwarantuje on wiele korzyści praktycznych takich jak duża dostępność przestrzenna do większości miejsc, możliwość przystosowania taboru do przewozu konkretnych ładunków, a w większości także dostosowanie dróg do lokalnych rynków zaopatrzeniowych, co umożliwia łatwy dojazd.


Wyzwania transportu drogowego

Ze względu na stosunkowo niską barierę wejścia na rynek, istnieje wiele firm zajmujących się transportem samochodowym w Polsce. Jest ich jednak mniej w przypadku działania także na rynku międzynarodowym, ze względu na dodatkowe wyzwania, które się z tym wiążą. Jak przyznaje Patrycja Krusinowska prowadząca przedsiębiorstwo Patpol działające w zakresie spedycji na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej takich jak Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy, do wyzwań należy m.in. przeszkolenie kierowców. Obejmuje ono umiejętność posługiwania się językami obcymi, sprawność poruszania się za granicami Polski oraz znajomość przepisów drogowych w innych krajach. Kluczowe, i to niezależnie od obszaru wykonywanej usługi, jest też dbanie o bezpieczeństwo przewożonego towaru tak, aby dotarł on na miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Kolejnym wyzwaniem związanym z usługami transportowymi na rynkach międzynarodowych jest logistyka. Chodzi tu o takie zaplanowanie trasy przejazdu, aby ładunek jak najszybciej znalazł się u kontrahenta. Istotne jest m.in. zbilansowanie kosztów przejazdu, czyli wybranie jak najkrótszej, a jednocześnie minimalnie obciążonej opłatami za przejazd drogi, a przy tym także bezpiecznej dla wielkogabarytowych ciężarówek. Ostatnim elementem transportu międzynarodowego, który ma duże znaczenie dla klientów, jest możliwość stałego monitorowania miejsca w którym aktualnie zlokalizowana jest przesyłka.

Sprawnie zorganizowany transport międzynarodowy to domena firm charakteryzujących się dużym profesjonalizmem, zatrudniających tylko najlepiej wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców oraz posiadającychw swoim taborze nowoczesne i sprawdzone pojazdy do celów transportowych.

Opracowanie:
Włosań, Stolarska 20
tel. 664 127 505
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz