Materiał Partnera

Charakterystyka specjalistycznych systemów cięcia plazmowego

Charakterystyka specjalistycznych systemów cięcia plazmowego

Uniwersalne cięcie plazmowe jest szeroko wykorzystywane do obróbki rozmaitych materiałów. Dzięki bardzo wysokiej temperaturze elementy rozdzielane są niezwykle precyzyjnie, co jednak wymaga użycia specjalistycznego systemu cięcia plazmowego. Powinien pozostawać on jednocześnie stosunkowo prosty w obsłudze i przystępny w konfiguracji. Na jakie jeszcze parametry systemów cięcia plazmowego należy zwrócić uwagę?

Szybki montaż i łatwa konfiguracja

Przemysłowe cięcie plazmowe to obróbka, która wymaga zastosowania urządzeń wytrzymałych, radzących sobie przy intensywnej eksploatacji. Zasilacz używany do tego celu musi zatem charakteryzować się wysokim cyklem pracy w swojej klasie, zapewniając tym samym doskonałą efektywność i odporność m.in. na obciążenia. Kluczowe jest również zachowanie optymalnego stosunku mocy do masy. Dzięki temu możliwe jest realizowanie zróżnicowanych zadań polegających na cięciu materiałów.

Niewątpliwym atutem nowoczesnych systemów do cięcia plazmowego jest szybki montaż. Takie rozwiązanie zapewnia EX-TRAFIRE®, który proponowany jest przez firmę Thermacut Poland i w zależności od modelu może być zastosowany zarówno z palnikami ręcznymi, jak i maszynowymi. Warto też wspomnieć o specjalnych systemach połączenia palnika. W przypadku EX-TRAFIRE® jest to opatentowany układ TCS, który również wpływa na szybkość montażu. Łatwa konfiguracja manualna nie przysparza natomiast problemów z zaplanowaniem pracy urządzeń wykorzystywanych do cięcia plazmowego.

Wydajne zasilacze jednofazowe do cięcia plazmowego

W przypadku nowoczesnych zasilaczy wykorzystywanych do obróbki za pomocą plazmy warto zwrócić uwagę m.in. na charakterystykę przewodu palnika. Powinien być on elastyczny i dodatkowo lekki, co ułatwi wszelkie prace związane z cięciem plazmowym. Zwiększona wszechstronność w przypadku systemów takich jak EX-TRAFIRE® jest ogromną zaletą, daje bowiem możliwość nie tylko cięcia, ale także np. żłobienia. Nowoczesne systemy cięcia plazmowego są też przystosowane do współpracy z maszynami CNC.

Połączenie możliwe jest dzięki zastosowaniu znormalizowanego złącza i odpowiednio przygotowanym układom elektronicznym. Taki system świetnie sprawdza się ze wspomnianymi urządzeniami sterowanymi numerycznie, co z kolei przekłada się na wysoką jakość i precyzję cięcia. W specjalistycznych systemach cięcia plazmowego istotnymi elementami są zarówno palniki, jak i zasilacze. Warto postawić na nowoczesne rozwiązania w tym zakresie, takie jak np. wspomniany EX-TRAFIRE®, który dodatkowo dostępny jest w wielu wariantach.

Opracowanie:
Cieszyn, Stawowa 20
tel. 33 852 13 34
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz