Materiał Partnera

Charakterystyka betonowych posadzek przemysłowych

Charakterystyka betonowych posadzek przemysłowych

W miejscach, które narażone są na duże obciążenia oraz wpływ szkodliwych czynników, niezastąpione okazują się posadzki przemysłowe. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz estetyką, przez co znajdują zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych czy obiektach użyteczności publicznej. Nawet w wyniku intensywnej eksploatacji nie tracą swoich walorów praktycznych i wizualnych, dlatego są długoterminową inwestycją. A co dokładnie je cechuje?

W domach sprawdzają się panele, deski, płytki ceramiczne. A co z miejscami, gdzie panuje wzmożony ruch ludzi lub maszyn jezdniowych – takich, gdzie posadzki staje obciążone są stojącymi i pracującymi urządzeniami? W takich okolicznościach najlepiej poradzą sobie betonowe posadzki przemysłowe.

Charakterystyka posadzek z betonu

Właściwości posadzek z betonu nie zmieniają się pod wpływem długiego nacisku czy intensywnej eksploatacji. Nawet po dłuższym czasie nie dochodzi do ścierania warstw, nie tworzą się dziury, wgłębienia ani zarysowania powierzchni. To zasługa niezwykle twardego materiału, jakim jest beton. Odporny na wpływ czynników atmosferycznych, kwasów, zasad, środków chemicznych, uszkodzeń mechanicznych czy wysokich temperatur, jest z powodzeniem stosowany w przemyśle. Odpowiednio utwardzone i wygładzone posadzki zapewniają nie tylko walory praktyczne, ale są też wygodne w użytkowaniu
i odznaczają się wysoką estetyką.

Gdzie sprawdzą się posadzki betonowe?

Ze względu na wspomnianą już trwałość i dobry wygląd posadzki betonowe przemysłowe znajdują zastosowanie w:

  • magazynach,
  • centrach dystrybucyjnych,
  • chłodniach,
  • zakładach przetwórstwa,
  • obiektach produkcyjnych.

Wszędzie tam, gdzie występuje duży ruch pieszy oraz jezdny, a zwłaszcza w miejscach, w których nacisk na posadzkę jest punktowy, warto rozważyć posadzki betonowe. Dostarcza je m.in. firma Impex Beton. Idealnie sprawdzają się jako podstawa pod regały, parki maszynowe, szafy i inny rodzaj ciężkiej zabudowy. Wytrzymują nawet kilkutonowe obciążenia, stąd ryzyko pęknięcia powierzchni, jej starcia czy wystąpienia innych uszczerbków jest znikome.

Ważnym aspektem przy wyborze posadzki z betonu dla wielu inwestorów pozostaje jej wygląd. Dobra wiadomość jest taka, że jednym z najgorętszych trendów wnętrzarskich od pewnego czasu pozostają elementy industrialne, surowe. Beton w charakterystycznym szarym, chłodnym odcieniu doskonale wpisuje się w te założenia, dzięki czemu coraz powszechniej stosowany jest też w lokalach usługowych, galeriach handlowych, a nawet
w domach i biurach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz