Materiał Partnera

Centralne odkurzanie – koniec z problematycznym sprzątaniem

Centralne odkurzanie – koniec z problematycznym sprzątaniem

Odkurzacz to urządzenie niezbędne w każdym domu. Nie ma co do tego wątpliwości. Zastąpił klasyczne miotły dzięki wygodzie użytkowania, oszczędności czasu oraz dodatkowym możliwościom. Nowoczesne odkurzacze potrafią wysprzątać każdą powierzchnię płaską – od płytek przez panele po dywany. Z czasem dostrzegliśmy jednak istotne wady mocnych odkurzaczy, jakimi są ich gabaryty, konieczność szukania gniazdka elektrycznego i zmniejszony tym samym zasięg. Problemy te eliminują niezwykle wygodne systemy centralnego odkurzania.

Na czym polega centralne odkurzanie?

Systemy centralnego odkurzania różnią się znacząco od klasycznych. Jednostka ssąca jest przede wszystkim nieobecna w samym odkurzaczu – znajduje się w pomieszczeniu roboczym, takim jak choćby piwnica, poddasze czy kotłownia. Niesie to za sobą liczne korzyści. Pierwszą z nich jest oczywiście zmniejszenie gabarytów samego odkurzacza, który nie jest w takim przypadku wyposażony w żaden silnik. W związku z tym, że silnika w ogóle nie będziemy przenosić, może być on silniejszy i bardziej wydajny – nie zależy nam wszak na jego miniaturyzacji. Inną ważną zaletą jest to, że odkurzacz centralny nie wydmuchuje powietrza w miejscu sprzątania, zamiast tego działając w zupełnie innym pomieszczeniu. Pozwala to na zachowanie jeszcze większego stopnia czystości niż w przypadku stosowania tradycyjnych odkurzaczy. W praktyce przekłada się to na krótszy czas odkurzania i zmniejszenie jego częstotliwości. Centralne odkurzanie jest także bardzo wygodne – wystarczy, że podłączymy odkurzacz do specjalnego otworu w ścianie i już możemy zająć się sprzątaniem w danym pomieszczeniu. To wszystko sprawia, że odkurzanie staje się dla nas czystą przyjemnością. Oczywiste zalety centralnego odkurzania dostrzeżemy niemal wszędzie – w budynkach użyteczności publicznej i instytucjach, ale też w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Im większy budynek, tym lepiej zdecydować się na centralne odkurzanie, ale rzeczywiste profity ocenimy, kontaktując się z renomowaną firmą oferującą tego typu rozwiązania, taką jak przedsiębiorstwo Orkan.

Zasada działania systemu centralnego odkurzania

Idea centralnego odkurzania jest bardzo prosta – jednostka centralna umieszczona w osobnym pomieszczeniu stanowi odpowiednik korpusu zwykłego odkurzacza. Taka jednostka składa się z separatora i silnika – mogą być one połączone lub rozdzielone, co umożliwia zwiększenie ich gabarytów. Gniazda ssące możemy umieścić niczym gniazda elektryczne, w kluczowych miejscach całego budynku – prowadzące z nich do jednostki centralnej przewody umożliwiają wykorzystanie odkurzacza wszędzie tam, gdzie jest on niezbędny. Odkurzanie centralne ma wiele dodatkowych zalet – może służyć między innymi do pozbywania się popiołu z kominka, czego za pomocą zwykłego odkurzacza nie zrobimy. Wszystko zależy jednak od systemu, na jaki się zdecydujemy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz