Materiał Partnera

Cechy transportu międzynarodowego najwyższego poziomu

Cechy transportu międzynarodowego najwyższego poziomu

Świat kurczy się na naszych oczach. Postępująca globalizacja sprawia, że coraz łatwiej i szybciej docieramy w rozmaite zakątki Ziemi. Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Podobnie jak działalność międzynarodowa, która kwitnie między innymi dzięki transportowi drogowemu. Jest on na tyle niezawodny, że dla większości przedsiębiorców stanowi podstawowy sposób, dzięki któremu ich towary docierają do zagranicznych odbiorców.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę transportową?

Rynki całej Europy leżą w zasięgu ręki każdego polskiego przedsiębiorcy. Wszystko to dzięki firmom wyspecjalizowanym w transporcie międzynarodowym. Jedną z nich jest PHU Mitrans. R. Misiak, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu zapewnia najwyższą jakość obsługi logistycznej i spedycyjnej. Mimo odległości wszystkie zlecenia realizowane są sprawnie i terminowo – wszystko to dzięki właściwemu, doskonalonemu przez lata podejściu. Istotny jest przede wszystkim kontakt z kierowcami – w przeciwnym razie niemożliwe jest monitorowanie ich pracy, wprowadzanie korekt trasy czy terminów. Ważne, by kontakt ten miał dwa oblicza – aktywne i pasywne. To pierwsze polega na stałym dostępie kierowcy do telefonu komórkowego, dzięki któremu ma on nieprzerwaną łączność z centralą firmy. Drugi dotyczy zastosowania technologii GPS do sprawdzania aktualnej pozycji pojazdu na mapie Europy. Otrzymujemy w ten sposób komplet informacji na temat realizowanego zlecenia, co ułatwia precyzyjne kalkulacje i gwarantuje, że towar trafi na miejsce docelowe o odpowiedniej porze. Do innych cech profesjonalnego transportu międzynarodowego należy kwestia ubezpieczeń transportu – najlepiej, by leżało ono w zakresie OC przewoźnika. Często zdarza się także, że produkcja lub wydawanie towaru się przedłuży, dlatego warto zwrócić uwagę na elastyczność firmy transportowej.

Czynniki niwelujące wady transportu drogowego

Transport drogowy ma oczywiście swoje wady. Jedną z nich jest duża energochłonność – samochody ciężarowe spalają duże ilości paliwa, szkodząc przy tym środowisku naturalnemu. Drugą obawą jest zazwyczaj wypadkowość. Na szczęście wady te można w znacznym stopniu zniwelować korzystając z usług przewoźnika o nowoczesnym taborze, zwanym także flotą – czyli dysponującym ciężarówkami wyposażonymi w najnowsze osiągnięcia technologiczne. To właśnie dzięki nim poprawia się bezpieczeństwo, energooszczędność i, co chyba najważniejsze, kondycja ekologiczna naszej planety.

Opracowanie:
Leszno, Okrężna 10
tel. 65 526 93 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz