Materiał Partnera

Cechy dobrych szafek szkolnych

Cechy dobrych szafek szkolnych

Metalowe szafki ustawianie w szkołach to niewątpliwie duże ułatwienie. Dzięki nim, uczniowie nie muszą przez cały czas nosić ze sobą ciężkich plecaków – mogą zabierać tylko najpotrzebniejsze książki na lekcje. To samo dotyczy pracy domowej – wychodząc ze szkoły dzieci mogą wziąć tylko te materiały, z których będą korzystać po południu. Czym zatem charakteryzują się dobre szafki, które spełniają swoją funkcję tak jak należy?

Funkcjonalność i wygoda

Szafki szkolne mają służyć uczniom, dlatego podejmując decyzję o ich zakupie trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę potrzeby dzieci i młodzieży. Po pierwsze – miejsce.
W przedszkolach i zerówkach dzieci nie noszą ze sobą zbyt wielu rzeczy, ale już od pierwszych klas podstawówki ich plecaki stają się o wiele cięższe. A muszą przecież pomieścić gdzieś wszystkie chwilowo niepotrzebne książki, drugie śniadanie czy strój na w-f.

Kolejnym kryterium jest liczba skrytek w szafce – jeśli miejsca ma wystarczyć dla wszystkich uczniów, w szkole musi znaleźć się wystarczająco dużo szafek. Modele, które mają więcej skrytek, pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń. Należy zastanowić się też, jakiej wysokości mają być szafki. Montowanie wysokich metalowych mebli w przedszkolu nie jest najlepszym pomysłem. Szafki szkolne powinny być też bezpieczne dla ich użytkowników.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jest jeszcze kilka aspektów, które nie przychodzą do głowy od razu, a o których też warto pamiętać. Szafki powinny być solidnie wykonane, aby nie niszczyły się szybko i mogły służyć kolejnym uczniom przez lata. Istotne są też drzwiczki z otworami wentylacyjnymi, które umożliwiają odpowiednią wentylację szafki. Najlepiej, jeśli skrytki można zamknąć na klucz – dzięki temu ich zawartość jest bezpieczna, a dostęp do niej jest utrudniony dla wszystkich, poza użytkownikiem szafki. Ważna jest też estetyka. Uczniowie przychodzą do szkoły przez większą część roku, dlatego powinno to być miejsce, w którym czują się dobrze. Przemyślany wystrój na pewno to ułatwi.

Skąd wziąć szafki szkolne?

Na rynku działają firmy, które oferują różnego rodzaju meble metalowe. Jedną z nich jest Metako – producent m.in. szafek szkolnych. W ofercie firmy znajdują się różne modele mebli metalowych, które dopasowują się do potrzeb poszczególnych klientów. Warto powierzyć ważną kwestię produkcji szafek specjalistom. Skorzystanie z usług profesjonalnych producentów gwarantuje wysoką jakość mebli oraz zadowolenie ich użytkowników.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz