Materiał Partnera

Cechy dobrej sali konferencyjnej

Cechy dobrej sali konferencyjnej

Dobra sala konferencyjna nierzadko stanowi klucz do sukcesu organizacji udanego szkolenia, konferencji czy spotkania biznesowego. Warto zatem poświęcić trochę czasu na jej poszukiwania. Na co należy przy tym zwrócić uwagę? Czym się kierować przy wyborze sali? Z naszego artykułu dowiesz się, czym powinna charakteryzować się profesjonalna i dobra sala konferencyjna.

Odpowiednia lokalizacja i powierzchnia

Niezależnie od charakteru organizowanej imprezy, pierwszym kryterium wyboru jest lokalizacja obiektu, w którym znajduje się sala. Zaraz po nim zaś jej powierzchnia. Dobra sala konferencyjna musi bowiem spełniać oba warunki jednocześnie.

Uczestnicy przyszłego wydarzenia powinni mieć możliwość bezproblemowego dotarcia do miejsca, w którym się ono odbędzie. Dlatego też zdecydowanie warto rozważyć wynajem sal konferencyjnych, zlokalizowanych w obiektach, dogodnie położonych w centrum naszego kraju – tuż przy głównych trasach. Wówczas na nasze wydarzenie dojadą wszystkie zaproszone osoby – z całej Polski.

Ponadto wielkość sali musi być odpowiednia zarówno do liczby gości, jak i planowanych w niej działań. Szczęśliwie na obecnym rynku ofert, możemy wybierać spośród wielu dostępnych obiektów. Najlepiej jednak jest, kiedy mamy do dyspozycji kilka sal o różnych wymiarach oraz zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Takie rozwiązanie pozwala nam bowiem wybrać dokładnie taką salę, jakiej poszukujemy (dodatkowo w sytuacji imprez o większym zasięgu możemy skorzystać z opcji wynajmu kilku sal jednocześnie), nie martwiąc się przy tym o poczęstunek czy pokoje dla gości.

Nowoczesne wyposażenie

W obecnych czasach sprzęt multimedialny stanowi nieodłączny element każdego wydarzenia. A zatem bez względu na to, jaki charakter będzie miała organizowana przez nas impreza, dobra sala konferencyjna musi być wyposażona w nowoczesny i sprawny sprzęt audiowizualny. Nie może również sprawnie działającego Internetu.

Wygoda i komfort

Oprócz doskonałych warunków technicznych dobra sala konferencyjna musi zapewniać gościom wygodę oraz komfort. Warto więc przy wyborze sali zwrócić uwagę na jej układ przestrzenny – czy zapewni dostateczną ilość miejsca dla wszystkich uczestników, meble – wygodne krzesła i praktyczne stoły to podstawa oraz sprawną instalację klimatyzacyjną.

Estetyka

Wbrew pozorom względy estetyczne odgrywają dużą rolę w przypadku takich miejsc, jakim są sale konferencyjne. Nie mogą one, co prawda, przysłaniać względów praktycznych, niemniej jednak mają znaczenie.

Jak tłumaczy nasz rozmówca z Centrum Hotelowo-Szkoleniowego, które znajduje się przy hotelu i restauracji „Dzikie wino”: Elegancja i dbałość o najdrobniejszy szczegół w tego typu obiekcie powinna łączyć się z profesjonalizmem na wysokim poziomie. Do tego powinna w nim panować wyjątkowa i niepowtarzalna atmosfera, tworzona zarówno przez sam budynek, jak i pracujących w nim ludzi. Nasze „Dzikie wino” dodatkowo ma to szczęście być pięknie położone pośród urokliwych, starych drzew, które zapewniają naszym gościom i uczestnikom, organizowanych w naszych salach konferencyjnych wydarzeń, wytchnienie od pracy i miejskiego zgiełku.

Dodatkowe atrakcje

Na koniec dodatkowe atrakcje. Przy wyborze dobrej sali konferencyjnej warto zwrócić uwagę na to, czy na terenie danego obiekt możliwa jest również organizacja imprez plenerowych oraz innych atrakcji, które umilą czas naszym gościom.

Profesjonalne centra szkoleniowo-konferencyjne oferują organizację takich atrakcji jak m.in. imprezy muzyczne na świeżym powietrzu, występy różnych zespołów i animatorów, paintball, pokazy barmańskie i kulinarne, pokaz, przygotowanie i degustacja sushi, organizację ścianki wspinaczkowej czy innych imprez w terenie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz