Materiał Partnera

Cechy dobrej firmy transportowej

Cechy dobrej firmy transportowej

Wybór tego, jaka firma transportowa zrealizuje nasze zlecenie, nie jest prostym zadaniem. Na rynku działa wielu wykonawców, którzy prześcigają się w oferowaniu konkurencyjnych stawek cenowych. Czy jednak cena powinna być jedynym kryterium wyboru firmy transportowej? Przeczytaj na co należy zwrócić szczególną uwagę decydując się na usługi konkretnego wykonawcy.

Certyfikaty

Firma organizująca transport krajowy i zagraniczny powinna posiadać tzw. Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Dokument ten jest wydawany przez Instytut Transportu Drogowego. Ponadto firma powinna dysponować stosownymi licencjami, które uprawniają do przewozu określonego typu towarów. Dlatego wybierając konkretną firmę należy zweryfikować czy posiada ona dokument, który uprawnia ją do przewozu wybranego przez nas towaru.

Zanim podejmiemy współpracę z danym wykonawcą warto zweryfikować czy nie widnieje on w rejestrze dłużników. To da nam pewien obraz jej uczciwości i rzetelności.

Zaplecze pojazdów

Do sprawnego i bezpiecznego przewozu towarów niezbędna jest nowoczesna flota pojazdów. Weryfikacja stanu samochodów przewoźnika jest jednym z ważniejszych punktów na liście. Sprawdzając pojazdy warto najpierw dowiedzieć się z jakiej marki korzysta dany przewoźnik. To pozwoli nam ocenić standardy, jakie panują w firmie.

Ponadto dobrze jest zweryfikować, czy firma transportowa przestrzega regularnych przeglądów korzystając z usług licencjonowanych serwisów. Kolejnym punktem do sprawdzenia jest informacja czy pojazdy we flocie danego przewoźnika spełniają normy emisji spalin (Euro 5 i Euro 6). Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku transportu międzynarodowego.

Sprawdzają flotę pojazdów trzeba także zweryfikować czy firma transportowa dysponuje pojazdami, które są dostosowane do transportu określonego rodzaju towaru. Chodzi tu nie tylko o transport materiałów budowlanych ale również transport mebli czy sprzętu AGD. Tak podstawowa rzecz jak auto z windą nie zawsze jest standardem w przypadku firm transportowych. To samo dotyczy np. specjalistycznych naczep do transportu kruszywa.

Wykwalifikowani kierowcy

Oczywiste jest, że pojazdy potrzebują kierowców. Dobrze jeśli będą to osoby wykwalifikowane i posiadające odpowiednie doświadczenie w tym zawodzie. Kierowcy powinni także nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. W przypadku transportu międzynarodowego standardem jest znajomość języka obcego. To podstawy, o których nie zawsze pamiętamy, a które warto sprawdzić przed wyborem konkretnej firmy transportowej.

Doskonałym przykładem firmy transportowej, która kładzie szczególny nacisk na rozwój oraz spełnianie wysokich standardów, jest Speed Trans z Bierutowa. Firma współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami na terenie województwa dolnośląskiego. Ponadto wykonuje również zlecenia dla osób prywatnych. Długa lista realizacji oraz grono zadowolonych Klientów są z pewnością najlepszą rekomendacją dla firmy transportowej.

Opracowanie:
Bierutów
tel. 794 547 467
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz