Materiał Partnera

Camping, a może apartament? Wypoczynek w Rowach nad Bałtykiem

Camping, a może apartament? Wypoczynek w Rowach nad Bałtykiem

Wakacje to długo oczekiwany czas wypoczynku dla wielu osób. Planując urlop w miesiącach letnich, zawsze pojawiają się dylematy związane z miejscem wypoczynku, noclegiem i atrakcjami turystycznymi. Od niepamiętnych czasów Morze Bałtyckie dzierży palmę pierwszeństwa w kontekście wycieczek wakacyjnych Polaków. Camping czy apartament nad Bałtykiem? Zobacz co wybrać.

Wakacje nad morzem – atrakcje turystyczne Rowów

Rowy są niewielką nadmorską miejscowością położoną w województwie pomorskim. Charakteryzują się małą liczbą mieszkańców i niskim oblężeniem turystycznym w sezonie. Mogą być więc idealnym wyborem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Jak informuje pracownik Campingu Rowy: Piękna, morska okolica Rowów zapewnia kontakt
z naturą i przyrodą. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest bez wątpienia Słowiński Park Narodowy. Jest to doskonałe miejsce do pieszych wędrówek i aktywnego wypoczynku.
z naturą i przyrodą. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest bez wątpienia Słowiński Park Narodowy. Jest to doskonałe miejsce do pieszych wędrówek i aktywnego wypoczynku. Swoją uwagę zwraca również wydmowa plaża w Rowach. Mieści się ona pomiędzy dwoma kąpieliskami: Wschód i Zachód, które cechują się bardzo dobrą jakością wody. Długość plaży to ponad 600 metrów, co jest sporym atutem tej małej miejscowości.

Camping czy apartament? - porównanie

Planując wakacje nad morzem, zawsze odpowiednio wcześniej warto zastanowić się nad miejscem noclegowym. Rowy oferują wiele rodzajów noclegów. Są to między innymi campingi namiotowe, apartamenty, czy też domki letniskowe. Rosnącą popularnością w ostatnich czasach cieszą się campingi. Wśród wielu ich zalet, turyści najczęściej wymieniają:

  • niski koszt wynajmu miejsca,
  • poczucie niezależności,
  • nieustanny kontakt z naturą,
  • dobrze wyposażone pola namiotowe.

Wakacje w formie kempingu mają także swoje wady. Należy przygotować się na chłodniejsze noce oraz zaopatrzyć w preparaty przeciwko robactwu i komarom.

Trudności takich można uniknąć, wynajmując doskonale wyposażony apartament. Pomimo wyższej ceny apartamenty, zapewniają poczucie wygody, bezproblemowy dostęp do ciepłej wody i łazienki. Ponadto pokoje wyposażone są w TV, lodówkę i kuchenkę. Dzięki temu, wybierając się na wakacje nie trzeba zabierać ze sobą wielu ciężkich akcesoriów.

Wybór odpowiedniego miejsca na nocleg w nadmorskich miejscowościach zależy wyłącznie od preferencji, wieku i stanu finansowego turysty. Najważniejsze jest jednak takie zaplanowanie wakacji, by pozostały jak najdłużej w pamięci, bez względu na to czy będziesz spał na karimacie, czy też na miękkim i ciepłym materacu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz