Materiał Partnera

Budowa domu pod klucz – czego należy się spodziewać?

Budowa domu pod klucz – czego należy się spodziewać?

Osoby decydujące się powierzyć budowę domu ekipie budowlanej muszą zdecydować jaki zakres prac ma zostać wykonany przez daną firmę – czy dom ma zostać oddany w stanie surowym otwartym, czy może wykonany pod klucz? Wybierając budowę domu pod klucz, powinniśmy wiedzieć czego możemy się spodziewać po odebraniu budynku i na co zwrócić szczególną uwagę. W tym artykule znajdą Państw kilka informacjo dotyczących domów wykonanych pod klucz.

Jak wybrać solidną firmę budowlaną?

Zlecając budowę naszego wymarzonego domu, powinniśmy dobrze przemyśleć wybór firmy budowlanej. Jeśli w czasie budowy ekipa budowlana popełni jakiś błąd lub wykona prace niezgodnie ze sztuką, zdrowie, a nawet życie mieszkańców może być zagrożone. Najlepszym wyborem będą firmy, które specjalizują się w budowie domów pod klucz, a w swojej ofercie posiadają takie usługi jak:

 • malowanie i tapetowanie,
 • układanie gładzi gipsowej,
 • układanie glazury i terakoty,
 • biały montaż,
 • brukarstwo.

Przedsiębiorstwa posiadające rozbudowany wachlarz usług, gwarantują wysoką jakość wykonania wszystkich prac, co mogłoby być problematyczne w przypadku firm zajmujących się tylko i wyłącznie budową domów. Dlatego słusznym wyborem będą firmy stawiające na dynamiczny rozwój i systematyczne poszerzanie swojej oferty, takie jak M-Bud. Pozwoli to nie tylko uzyskać najwyższą jakość wykonania, ale również ograniczyć koszty związane z zatrudnianiem dodatkowych specjalistów zajmujących się np. układaniem paneli podłogowych.

Etapy budowy domu

Prace związane z budową domu, dzielą się na kilka etapów, które muszą być wykonane w odpowiedniej kolejności. Należy unikać sytuacji, gdy po montażu instalacji elektrycznej okazuje się, że trzeba zająć się jeszcze murowaniem ścian. Przed rozpoczęciem samej budowy trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni projekt oraz uzyskać pozwolenie na budowę. Zlecając budowę domu według projektu, możemy uchronić się przed próbami namówienia na odstępstwa od planu, gdyż wykonanie prac zgodnie z projektem jest częścią umowy.  W momencie, gdy ekipa budowlana rozpocznie prace nie będziemy już mieli możliwości dokonywania zmian oraz modyfikacji projektu.

Kolejnym ważnym etapem budowy jest doprowadzenie budynku do stanu surowego. Stanem surowym określamy budynki posiadające już ściany nośne oraz dach, ale potrzebujące jeszcze wykończenia. Wiele firm budowlanych zajmuje się budową domu właśnie do tego etapu, a do wykończenia domu trzeba nająć oddzielną ekipę, co generuje dodatkowe koszty oraz wiąże się z ponownym poszukiwaniem odpowiedniej firmy. Natomiast firmy budujące domy pod klucz, po ukończeniu budowy w stanie surowym, zajmą się pracami wykończeniowymi.

Wykończenie domu pod klucz

Ostatnim etapem budowy domu pod klucz jest wykończenie. W momencie, gdy dom posiada już ściany, dach i inne niezbędne elementy konstrukcyjne należy zająć się przeprowadzeniem takich prac jak montaż okien i drzwi, montaż urządzeń grzewczych czy układanie glazury. Ten etap budowy domu pod klucz wymaga zatrudnienia wielu specjalistów:

 • monterów,
 • instalatorów urządzeń,
 • płytkarzy,
 • glazurników,
 • stolarzy,
 • malarzy i innych.

Po zakończeniu prac wykończeniowych dom będzie gotowy do zamieszkania. Należy jednak pamiętać, że dom zbudowany pod klucz nie oznacza, że we wnętrzu znajdować będą się meble oraz elementy wyposażenia.

Jeśli chcesz wybudować własny dom, ale nie chcesz samemu wykonywać prac budowlanych ani nadzorować budowy, to usługi związane z budową domu pod klucz są właśnie dla Ciebie. Twoim zadaniem jest wybranie i zatwierdzenie projektu budowy, a całą resztą zajmie się wybrana firma.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz