Materiał Partnera

Brama przesuwna czy dwuskrzydłowa? Wady i zalety obu rozwiązań.

Brama przesuwna czy dwuskrzydłowa? Wady i zalety obu rozwiązań.

Brama wjazdowa wraz z ogrodzeniem stanowi bardzo ważny element, jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz wygląd naszej posesji. Nie jest zatem zaskoczeniem, że wiele osób ma problem z podjęciem decyzji o wyborze najlepszego rozwiązania. Istnieją dwa, podstawowe rodzaje bram — dwuskrzydłowe i przesuwne. Jeśli Ty również stoisz przed dylematem, na którą bramę lepiej jest się zdecydować, ten artykuł może być dla Ciebie pomocny. Sprawdź sam.

Brama przesuwna

Brama przesuwna to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o bramy wjazdowe na teren prywatnych posesji. Ich główną zaletą jest wygodny, automatyczny mechanizm, który pozwala na otwieranie wjazdu bez wysiadania z samochodu. Jednak to nie wszystko. Brama przesuwna po otworzeniu nie zajmuje dodatkowego miejsca na naszym terenie i równocześnie tym samym nie ogranicza nas co do kwestii parkowania. Porusza się ona równolegle po wewnętrznej stronie ogrodzenia, więc możemy postawić pojazd niemal przy samej bramie, bez obaw, że jej otworzenie będzie w jakiś sposób utrudnione. Tego typu bramy są również bardzo solidne i wytrzymałe oraz bezpieczne w użytkowaniu. Jednak oczywiście nie to rozwiązanie bez wad. Brama przesuwna wymaga posiadania szerokiej działki, gdyż jej montaż na wąskich terenach jest niemożliwy. Jej mechanizm zbudowany jest na poziomej szynie, którą należy regularnie czyścić i odśnieżać w zimie, aby nie zakłócać działania. Co więcej, jeśli porównamy koszt zakupu i montażu bramy przesuwnej do bram dwuskrzydłowej, będzie on zdecydowanie wyższy.


Brama dwuskrzydłowa

Brama dwuskrzydłowa znana jest od wielu lat. Jej mechanizm jest bardzo prosty, opiera się bowiem na słupkach ogrodzeniowych. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, wiele osób uważa, że ten rodzaj bram wjazdowych prezentuje się lepiej, niż wspomniane wcześniej bramy przesuwne. Nie bez znaczenia pozostaje także koszt zakupu takiej bramy. Ze względu na brak skomplikowanych mechanizmów, jest to opcja stosunkowo tania. Niestety brama dwuskrzydłowa niesie ze sobą pewne niedogodności. Podstawową kwestią jest miejsce. Po otworzeniu bramy jej skrzydła zajmują dużą powierzchnię na podjeździe, gdzie nie można później zaparkować. Samo jej otwieranie jest uciążliwe, gdyż wymaga naszego zaangażowania. W zimie musimy również pamiętać o regularnym odśnieżaniu działki, bo w przeciwnym wypadku nie będzie możliwe jej otworzenie. W dłuższej perspektywie będzie to być bardzo kłopotliwe w mroźne dni, gdy spieszymy się do pracy.

Niezależnie od wyboru bramy wjazdowej, kluczowe jest znalezienie zaufanej firmy, która zapewni nam dobrej jakości towar, jak na przykład Pphu Kama z woj. śląskiego. Jeśli trafimy w dobre ręce, specjaliści doradzą nam co do rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Wszystko zależne jest od naszych oczekiwań oraz potrzeb.

Opracowanie:
Lgota Mała, Główna 81
tel. 507 596 692
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz