Materiał Partnera

Blachodachówka – jakie są rodzaje i jak wybrać?

Blachodachówka – jakie są rodzaje i jak wybrać?

Budowa dachu jest bardzo istotnym etapem budowy domu. Dach ma nas chronić przede wszystkim przed opadami, ale także przed zimnem w okresie jesienno-zimowym. Etap budowy dachu, to przede wszystkim wybór dobrego materiału na pokrycie dachu, ale także odpowiedni montaż pokrycia. Jednym z bardzo popularnych materiałów na pokrycie dachowe jest blachodachówka – jakie są jej zalety i jakie rodzaje blachodachówki oferuje rynek?

Zalety blachodachówki

Największą zaletą blachodachówki, jest przede wszystkim atrakcyjna cena – co najważniejsze blachodachówka zachowuje wysokiej jakości parametry techniczne, jeżeli wybierzemy materiał zabezpieczony – na przykład poprzez dwustronne ocynkowanie. Taki zabieg pozwala ustrzec blachodachówkę przed korozją, staje się ona odporna na czynniki zewnętrzne. Innymi zaletami wyboru blachodachówki jest łatwy montaż, jak również łatwy transport.

Rodzaje blaszanych pokryć dachowych

Sprzedawcy oferują blachodachówką płaską, trapezową, lub dachówkową. Ta ostatnia idealnie naśladuje dachówkę ceramiczną. Blachodachówki można nabyć w wielu różnych kolorach – ten rodzaj materiału oferuje większą dowolność kolorystyczną niż inne rodzaje pokryć dachowych. Jeżeli ktoś zatem ma ochotę postawić na nietypowy kolor – śmiało można to zrobić. W takiej sytuacji warto porozmawiać z ekspertem budowlanym, na przykład z firmy Dekarstal Sebastian Sokalski.  Fachowiec zaprezentuje listę kolorów możliwych dla blachodachówki.

Najpopularniejsze rodzaje blach na pokrycie dachowe to:

  • Blacha stalowa – blachę tę formuje się w arkuszach. Jest ona cynkowana z dwóch stron, co zwiększa jej odporność na korozję.
  • Stal z alucynkiem – jest to blacha stworzony ze stopu cynku, aluminium i krzemu. Dzięki domieszce aluminium blacha jest odporna na korozję. Blacha ta me lepsze właściwości niż poprzednia, można ją stosować w ostrym klimacie nadmorskim lub w miejscach o dużym zanieczyszczeniu powietrza.
  • Blacha z posypką mineralną – ten rodzaj blachy może imitować dachówkę, lub gont czy łupek kamienny. Taka blacha ma lepsze parametry od blachy obustronnie cynkowanej. Kruszywo skalne będące składnikiem tej blachy chroni przed promieniami UV, nadaje połysk oraz tłumi odgłosy np., deszczu.

Blacha miedziana – trwały rodzaj blachy, którego ważną zaletą jest brak konieczności czyszczenia ani konserwacji. Miedź jest odporna na korozję.

Opracowanie:
Bełk, Palowicka 143B
tel. 661 422 324
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz