Materiał Partnera

Biżuteria idealna na prezent

Biżuteria idealna na prezent

Wybierając prezent, chcemy dać obdarowywanej osobie wyjątkowego, pięknego i szlachetnego. Biżuteria jest tu dość oczywistym wyborem – i dobrze, bo spełnia wszystkie warunki idealnego prezentu! W jaki sposób dobierać biżuterię, aby obdarowany za właśnie taką ją uznał? Jak uniknąć prezentowo-biżuteryjnych wpadek? Czy są okazje, kiedy wręcz wypada dawać biżuterię?

Biżuteria w prezencie – jaka dla kobiety, jaka dla mężczyzny?

Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o biżuterię, panie mają znacznie lepiej. Po pierwsze – im wypada więcej, a po drugie – mają wręcz nieograniczony wybór! Z jednej strony jest to wielka swoboda umożliwiająca zabawę stylizacją, z drugiej zaś ten wachlarz możliwości staje się czasem prawdziwym przekleństwem, gdy wybieramy biżuterię na prezent dla bliskiej nam kobiety. Jak się nie potknąć?

Przede wszystkim – trzeba tę kobietę nieco znać. Jej styl, podejście do noszenia biżuterii, gust, miejsca, w których bywa najczęściej – to są podstawowe czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę. Należy też pamiętać o tym, że określony kolor biżuterii nie będzie pasował każdej pani! Te o chłodnej urodzie powinny nosić srebro, zaś te o ciepłej – złoto. Czasem jednak zdarza się, że wbrew tej zasadzie osoba o ciepłej cerze nie lubi złota. Nie należy jej wtedy uszczęśliwiać na siłę złotą biżuterią, która wyląduje na dnie szuflady lub będzie noszona wyłącznie z uprzejmości.

Z panami jest łatwiej o tyle, że wybór jest zawężony, a mężczyźni z reguły mają jasne stanowisko w sprawie noszenia biżuterii. Najprościej dokonać wyboru poprzez obserwację danego mężczyznę przez jakiś czas. Jeżeli nosi spinki do mankietów – warto poszerzyć jego kolekcję. Jeżeli ogranicza się do medalika, można kupić np. łańcuszek. Jeżeli nasz bliski jest oszczędny pod tym względem, czasem lepiej sobie odpuścić i rozejrzeć się za podarunkiem innego typu lub pójść na kompromis i sprezentować męski zegarek, który ma charakter nieco biżuteryjny, lecz jest dodatkiem akceptowanym przez większość panów.

Biżuteria na specjalne okazje

Są okazje, które bez biżuterii wręcz nie mogą się obejść. Są to przede wszystkim wielkie święta rodzinne związane np. z pojawieniem się nowego członka rodziny lub okrągłymi rocznicami. Jeżeli szukamy prezentu z okazji chrztu, komunii czy np. 20. rocznicy ślubu, prezent zyskuje wymiar symboliczny – oznacza nasze oddanie, rodzinną miłość, a jego trwałość podkreśla siłę więzów. Wielki wybór ciekawej biżuterii idealnej jako prezent na mniejsze i większe okazje można znaleźć na www.demus-zegarki.pl.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz