Materiał Partnera

Biuro rachunkowe – pomoc w kontrolowaniu finansów

Biuro rachunkowe – pomoc w kontrolowaniu finansów

Prowadzisz własną działalność i szukasz księgowej? Masz problem z rozliczaniem się z urzędami? Do szału doprowadzają Cię stosy faktur i dokumentów zalegające na biurku? Czas pomyśleć o skorzystaniu z pomocy. Od tego typu zmartwień uwolni Cię profesjonalne biuro rachunkowe.

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to działalność gospodarcza specjalizująca się w prowadzeniu księgowości dla innych firm lub służąca pomocą we właściwym zorganizowaniu księgowości domowej. Nie jest to jednak zwykła działalność gospodarcza. Wymaga ona specjalnych uprawnień do prowadzenia ksiąg podatkowych, sporządzania zeznań i deklaracji. Niezbędne jest także korzystanie z systemów pozwalających na zapewnienie bezpieczeństwa danych przetwarzanych w trakcie wykonywania zleconych usług, w tym również po rozwiązaniu umowy. Obostrzenia dotyczą przede wszystkim odpowiedniego przechowywania dokumentacji. Prowadzenie ksiąg rachunkowych wymaga również zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością. Zakres prowadzonych usług obejmuje prowadzenie ksiąg rachunkowych, okresowe ustalanie i wycena aktywów i pasywów, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz gromadzenie i przechowywanie dokumentacji księgowej. Jak widać jest wiele warunków, które musi spełnić prawidłowo funkcjonujące biuro zajmujące się obsługą księgową.

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Decydując się na wybór biura rachunkowego dobrze mieć już sprecyzowane oczekiwania. Inne wymogi będzie miał przedsiębiorca prowadzący dużą firmę, a inne osoba indywidualna poszukująca pomocy przy wypełnieniu zeznania podatkowego. Jednym  z biur rachunkowych, które będzie miało możliwość obsłużenia zarówno firmy, jak i zwykłego Kowalskiego jest Dukat. Krystyna Kuśmirek ze Szczecina. Prowadzi ono kompleksową obsługę przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą samodzielnie, jak i w formie spółek osobowych. Zajmuje się również profesjonalnym prowadzeniem księgowości osób prawnych (spółek prawa handlowego, fundacji i stowarzyszeń). Oferta dla firm obejmuje między innymi prowadzenie ksiąg rachunkowych, sporządzanie deklaracji podatkowych i sprawozdań rocznych, prowadzenie spraw kadrowo-płacowych oraz szeroko pojętą pomoc i doradztwo. W przypadku klientów indywidualnych Dukat. Krystyna Kuśmirek zajmuje się sporządzaniem zeznań podatkowych i wniosków o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, rozliczaniem podatkowym spadków i darowizn oraz szeroko pojętym doradztwem podatkowo-gospodarczym. Biuro rachunkowe Dukat świadczy swoje usługi od 1993 r., dbając jednocześnie o śledzenie wszystkich bieżących zmian w przepisach tak, aby klienci powierzający im swoje finanse czuli się bezpiecznie. 

Zalety korzystania z usług biura rachunkowego

Podstawową zaletą korzystania z tego typu usług są koszty, które są zdecydowanie niższe niż przy zatrudnieniu i doinwestowaniu działu księgowego we własnej firmie. Kolejnym argumentem za jest wiedza kadry zatrudnionej w biurze rachunkowym, stanowiącej zespół profesjonalistów, będących specjalistami w różnych dziedzinach i wzajemnie się uzupełniających. Ważne jest także ubezpieczenie biura, które ponosi odpowiedzialność w przypadku niewłaściwego wykonywania swojej pracy.

Jak widać samodzielne prowadzenie księgowości w firmie lub gospodarstwie domowym może niekiedy przekraczać nasze możliwości. Oddanie dokumentów komuś, kto ma odpowiednie kwalifikacje, odciąży nas zarówno czasowo, jak i psychicznie.

Opracowanie:
Szczecin, Kopernika 6 lok. 3
tel. 91 431 99 05
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz