Materiał Partnera

Bilans energetyczny przy doborze odpowiednich systemów okiennych

Bilans energetyczny przy doborze odpowiednich systemów okiennych

Systemy okienne w domach, budynkach biurowych, czy też gospodarczych powinno dobierać się przede wszystkim nie pod kątem ich estetyki, o którą dzisiaj dba każdy producent, ale na podstawie bilansu energetycznego. To pozwala na oddzielnie ofert firm, które tworzą wyroby o niskiej jakości, od tych, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami w projektach swoich okien.

Bilans energetyczny – na co zwrócić uwagę?

Bilans energetyczny danego obiektu może przeprowadzić dla Ciebie wyspecjalizowane biuro analiz technicznych dla budownictwa, czy też zespół architektów. Wezmą oni pod uwagę rodzaj docieplenia elewacyjnego budynku, zastosowanego systemu grzewczego, zastosowanego systemu wentylacyjnego, a także warunków, jakie panują na danym obszarze (np. poziom nasłonecznienia, średnie temperatury latem i zimą). Pozwoli to nam dobrać okna w taki sposób, aby budynek wyróżniał się swoją ekonomicznością, a także funkcjonalnością. Warto bowiem wiedzieć, że to od systemów okiennych w dużej mierze zależy to ile zapłacimy za ogrzewanie wnętrz, a także czy będzie w nich panował zdrowy mikroklimat.

Okna o wysokiej jakości – czyli jakie?

Jeśli znamy już wszystkie dane składające się na bilans energetyczny, możemy przejść do wyboru odpowiedniego rodzaju okien. Jeśli nasz budynek wyróżnia się wysokim poziomem izolacji termicznej należy postawić na systemy okienne, których współczynnik przenikania ciepła będzie odpowiadał uniwersalnym standardom rynkowym. Najczęściej jednak deweloperzy mieszkaniowy, firmy, czy właściciele domów, wolą zainwestować w produkty o najlepszych parametrach szczelności, izolacyjności akustycznej, czy izolacyjności termicznej. Dzisiaj wysokiej jakości okna można poznać po: sześciokomorowych profilach budowanych na bazie ekologicznych stabilizatorów, ośmiomilimetrowych zachodzeniach ościeżnicy, trzynastomilimetrowej odległości osi wręby okuciowego, czy po współczynniku Uw na poziomie 0,95 W/m2*k. Takie parametry użytkowe jest w stanie zagwarantować między innymi firma producencka Okna Górzno, która specjalizuje się w oferowaniu systemów ekologicznych oraz ekonomicznych.

Pamiętaj o precyzyjnym montażu

Przy zakupie okien do domów, apartamentowców, czy biur bardzo ważne jest również stosowanie się do wskazówek producentów, które dotyczą montażu konkretnych wyrobów. Warto bowiem wiedzieć, że nawet najlepsze okna źle zamontowane, nie zapewnią odpowiednio wysokiej redukcji kosztów ogrzewania. Istotne jest zatem podejmowanie współpracy ze specjalistycznymi firmami, zajmującymi się stolarką okienną oraz drzwiową.

Opracowanie:
Górzno, Nowe Osiedle 53
tel. 693 999 421
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz