Materiał Partnera

Bezpieczne instalacje przemysłowe montaż

Bezpieczne instalacje przemysłowe montaż

Zagadnienie zasilania energetycznego zakładów przemysłowych wygląda zupełnie inaczej, niż zasilanie budynków mieszkalnych, czy użyteczności publicznej – za wyjątkiem może szpitali. Tutaj dla bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania zakładu istotna jest stabilna instalacja elektryczna montaż urządzeń zapewniających stały i równomierny dopływ energii. Dobrze wykonany projekt oraz profesjonalny montaż instalacji przemysłowych mają to zapewnić.

Jak zasilane są w energię elektryczną zakłady przemysłowe?

O tym, w jaki sposób ma być zasilany dany zakład przemysłowy decyduje zapotrzebowanie zakładu na moc, jak duże znaczenie ma pewność i stabilność zasilana, a także czy zakład ma zapotrzebowanie na inne źródła energii, na przykład na energię cieplną. Z powyższych powodów zakłady przemysłowe zasilane są w energię elektryczną:

  • z własnej elektrowni,
  • z sieci energetycznej wysokiego napięcia,
  • z komunalnej sieci niskiego napięcia. 

W każdej z tych sytuacji zakład elektroinstalacyjny musi przeprowadzić innego rodzaju prace, by zapewnić danemu zakładowi przemysłowemu prawidłowe funkcjonowanie. Prawidłowo wykonana instalacja elektryczna w zakładzie przemysłowym musi spełniać potrzeby wysokiej wydajności. Firma wykonująca usługi elektroinstalacyjne na potrzeby zakładu produkcyjnego odpowiada zatem za prawidłowy montaż szaf elektrycznych i rozdzielnic prądu. Wykonane w zakładzie produkcyjnym instalacje niskoprądowe oraz instalacje teletechniczne muszą też spełniać odpowiednie wymogi bezpieczeństwa. Właściwy montaż instalacji elektroenergetycznej w zakładzie przemysłowym musi zapewniać wygodny dostęp do kluczowych elementów instalacji, co ułatwia późniejszą obsługę instalacji energetycznych, ich ewentualne naprawy, czy modernizacje instalacji elektrycznych.

Jakość montażu instalacji elektrycznej w zakładzie przemysłowym

Z powodu szczególnych wymagań wobec instalacji elektrycznych i energetycznych w zakładach produkcyjnych równie duże znaczenie, co jakość przeprowadzonego montażu, ma przy ich wykonaniu jakość wykorzystanych komponentów. Montaż bramofonów, czy montaż systemów alarmowych przez przedsiębiorstwo Faza, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych sprawia, że instalacja dostosowana jest do potrzeb i warunków panujących w zakładzie. Profesjonalny elektryk usługi świadczy na najwyższym poziomie, a montaż zawsze powinien być uzupełniony o pomiary sieci elektrycznej, które dadzą pewność, że system działa sprawnie. Dodatkowo właściciel zakładu produkcyjnego musi pamiętać o tym, że takie pomiary powinien przeprowadzać regularnie, przez cały czas użytkowania obiektu, zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo Budowlane.

Opracowanie:
Drwalew, Akacjowa 2 lok. 10
tel. 603 466 449
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz