Materiał Partnera

Belgia – kraj wielu możliwości

Belgia – kraj wielu możliwości

Belgia to ciekawy i warty odwiedzenia kraj. To tutaj w Brukseli mieści się najwięcej instytucji Unii Europejskich. To też miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją. Odwiedzić można ciekawe miejsca, kupić wartościowe pamiątki, spróbować świetnego piwa i jeszcze lepszej czekolady. Co więcej do Belgii dojechać można busami z wielu miast w Polsce. Przejazd nie jest drogi i trwa zaledwie kilka godzin.

Położenie Belgii

Belgia to państwo, które graniczy z Francją, Luksemburgiem, Niemcami oraz Królestwem. Od północy posiada dostęp do Morza Północnego. W Belgii w szybki, wygodny i łatwy sposób można przemieścić się między miastami. Dzięki gęstej sieci autostrad podróż busem jest niezwykle przyjemna. Warto podkreślić, że autostrady są bezpłatne i w całości oświetlone co znacznie wpływa na komfort podróżowania.


Belgia – kraj warty odkrycia

Bogactwo kultury, najpiękniejsze miasta oraz cudowna przyroda – wszystko to ma do zaoferowania Belgia, a nawet jeszcze więcej. To właśnie tutaj w Antwerpii znajduje się światowa stolica diamentów. W Gandawie podziwiać można niezwykłą, flamandzką architekturę. W Brugii poprzecinanej świetnie utrzymanymi kanałami odwiedzić można Związek Wytwórców Czekolady i najeść się jej za wszystkie czasy. Stolicą państwa jest Bruksela, świetnie położone miasto, do którego z Polski można dostać się sprawnie dzięki rozwiniętej siatce przewozów do Belgii

Europejska stolica

Bruksela znana jest jako siedziba najważniejszych instytucji Unii Europejskiej oraz stolica Belgii. Mieści się tutaj wiele niesamowitych budynków, a aż trzy miejsca wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwszym z nich jest rynek miejski, który zbudowany jest na planie pięciokąta. Wokół niego można podziwiać majestatyczne kamienice, których większość posiada charakterystyczny element zdobniczy od którego biorą nazwę poszczególne budynki. I tak mamy „Dom lisa”, „Dom róży”, „Dom taczki” i  wiele innych. Na rynku, inaczej Grand Plaz swoją siedzibę mają liczne muzea w tym muzeum miejskie, muzeum piwa oraz muzeum kakao i czekolady. Symbolem miasta oraz obowiązkowym punktem dla każdego turysty odwiedzającego Brukselę jest figurka Manneken Pis. Przedstawia ona nagiego chłopca siusiającego do fontanny. Pomnik pochodzi z XV wieku, a wokół niego codziennie gromadzą się tłumy turystów. Bruksela to również miasto, w którym podziwiać można królewskie rezydencje jak Pałac Karola Lotaryńskiego (obecnie mieści się tutaj Królewska Biblioteka Belgii) oraz Pałac Narodu. Chwilę oddechu można złapać w licznych miejskich ogrodach.

Opracowanie:
Białystok, Ciołkowskiego 94
tel. 604 355 395
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz