Artykuł sponsorowany

Automatyka do bramy przesuwnej – jak wybrać odpowiedni napęd?

Automatyka do bramy przesuwnej – jak wybrać odpowiedni napęd?

Wybór bramy, która zapewni swobodny i bezpieczny wjazd na posesję, to jedna z ważniejszych decyzji, którą należy podjąć na etapie grodzenia działki. Inwestorzy prywatni najczęściej wybierają bramy przesuwne, które zajmują niewiele miejsca na podjeździe i są łatwe w obsłudze. Aby zwiększyć komfort użytkowania, warto rozważyć montaż napędu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego systemu.

Napęd do bramy przesuwnej – jaki wybrać?

Wybór systemu otwierania i zamykania bramy wjazdowej jest uzależniony od kilku czynników. Pierwszym z nich jest częstotliwość użytkowania – w przypadku obiektów użyteczności publicznej i zakładów przemysłowych lepiej sprawdzą się napędy o dużej mocy, które zapewnią płynne i bezawaryjne działanie wrót. Bramy przydomowe nie wymaga tak dużej mocy, dlatego w zupełności wystarczą tańsze napędy przewidziane do posesji prywatnych. Kolejną kwestią są wymiary i szacunkowa waga urządzenia. O ile zdefiniowanie gabarytów bramy nie sprawia kłopotów, o tyle określenie jej ciężaru wymaga doświadczenia. Z pomocą specjalistów z firmy Instalacje Elektryczne Dawida Niedbały dobierzesz napęd idealnie dopasowany do specyfiki Twojej bramy i zyskasz pewność, że system będzie w pełni kompatybilna z wrotami. Uwaga! Wybierając napęd bramowy, pamiętaj, aby utrzymać zapas na poziomie 30-40%, aby uniknąć sytuacji, w której automatyka do bramy pracuje z maksymalnym obciążeniem.

Automatyka do bramy przesuwnej – o tym musisz pamiętać

Przed zainstalowaniem napędu powinieneś upewnić się, czy brama porusza się płynnie i nie ujawnia żadnych defektów technicznych. Nawet małe tarcia mogą spowodować, że napęd nie będzie funkcjonował prawidłowo i ulegnie zużyciu już po krótkim okresie eksploatacji. Podstawą bezawaryjnej pracy systemu jest listwa zębata, która zamienia ruch obrotowy koła zębatego w ruch liniowy. Aby zapewnić cichą pracę bramy, warto zaopatrzyć się w listwę metalową lub wykonana z tworzywa sztucznego (pod warunkiem, że masa wrót nie przekracza 400 kg).

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz