Materiał Partnera

Autokar – praktyczny środek transportu

Autokar – praktyczny środek transportu

Ktoś kiedyś powiedział, że najlepiej wydane pieniądze to te przeznaczone na podróże. Bez wątpienia miał rację. Podróże kształcą, otwierają horyzonty, wzbogacają o nowe doświadczenia, dzięki nim poznajemy wyjątkowe miejsca, odmienne kultury, innych ludzi, ich zwyczaje i tradycje. Jednym z najpopularniejszych środków transportu umożliwiających podróże zarówno po Polsce, jak i wycieczki w najodleglejsze zakątki Europy jest autokar. Dlaczego warto z niego korzystać?

Nowoczesna flota

Współczesne autokary niczym już nie przypominają tych z minionych czasów, podróże którymi niejednego przyprawiały o rozstrój żołądka, a upał czy mróz dawały się we znaki wszystkim uczestnikom. Teraz to nowoczesne, bezpieczne, zapewniające wysoki komfort jazdy pojazdy, wyposażone w wiele udogodnień dla pasażerów. To m. in. rozkładane fotele, telewizory, niewielkie toalety, dzięki czemu nie ma konieczności robienia ciągłych przerw, oświetlenie umożliwiające czytanie książek nawet po zmroku, czy indywidualną regulację klimatyzacji. Te i inne  elementy przyczyniają się do wzrostu popularności autokarowych wycieczek, nie tylko po Polsce, ale również wyjazdów zagranicznych, które organizowane są przez przedsiębiorstwo turystyczne Kul-Tur. Większość z nich posiada wzmocnioną konstrukcję karoserii, systemy wspomagające kontrolę trakcji, co znacznie poprawia stabilność pojazdu. Bagaże znajdują się w przeznaczonym do tego miejscu, dlatego ryzyko zgubienia go jest minimalne. To również dobre rozwiązanie w kwestii bezpieczeństwa. Podczas ewentualnych kolizji umieszczone nad głowami torby i walizki mogłyby komuś wyrządzić krzywdę.

Korzyści dla oka i portfela

Biorąc pod uwagę czynnik ekonomiczny podróżowanie autokarem to korzystne rozwiązanie dla naszego budżetu. Bilety są znacznie tańsze od lotniczych. Dzięki temu większą kwotę można przeznaczyć na dodatkowe zwiedzanie czy lepsze zakwaterowanie. Dodatkowo, przy wynajmowaniu autokaru na zorganizowane wycieczki można uzyskać grupowy rabat, co sprawia, że koszt na jednego uczestnika zdecydowanie się zmniejsza. To również większe możliwości w kontekście doboru odpowiedniego połączenia i częstotliwości, w odróżnieniu od samolotu czy pociągu. Autokar bez przesiadek dowiezie nas z punktu A do miejsca docelowego. Kolejny pozytywny aspekt dotyczący wyboru drogowego środka transportu to możliwość podziwiania pięknych, krajobrazów w miarę przemierzania kolejnych kilometrów. Dokumentowanie wszystkich tego typu widoków w postaci robienia zdjęć czy nagrywania filmów ukazujących ich unikatowość staje się wyjątkową pamiątką na całe życie. Plan podróży można również ustalić w taki sposób, by dodatkowo zwiedzić znajdujące się po drodze atrakcje, ciekawe zabytki, czy europejskie miasta obfitujące w wiele turystycznych wabików. Wycieczki zagraniczne, krajowe, firmowe wyjazdy integracyjne czy okolicznościowe wyjazdy to okazja do skorzystania z wynajmu autokarów oferowanych przez Kul-Tur. 

Opracowanie:
Limanowa, Reja 23
tel. 693 390 512
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz