Materiał Partnera

Atrakcyjne kierunki studiów w Wyższej Szkole Technicznej

Atrakcyjne kierunki studiów w Wyższej Szkole Technicznej

Kierunki techniczne są obecnie jednymi z najbardziej obleganych na uczelniach wyższych. Absolwenci budownictwa, architektury czy mechatroniki z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy, aplikując na dobrze płatne stanowiska. Jedną z uczelni prowadzących studia na wielu kierunkach tego typu jest Wyższa Szkoła Techniczna znajdująca się w Katowicach. Jakie konkretnie propozycje przygotowała dla przyszłych studentów?

Przyszłościowe kierunki

Studiowanie kierunków technicznych daje wiele możliwości po ich ukończeniu, a wiedza uzyskana w toku studiów czyni absolwenta specjalistą w danej dziedzinie. Jednym z najczęstszych wyborów jest architektura, którą studiować można w Wyższej Szkole Technicznej. Zorganizowane przez tę uczelnię studia I i II stopnia dają możliwość uzyskania tytułu inżyniera architekta, co z kolei upoważnia do poszukiwania pracy w biurach projektowych czy specjalistycznych pracowniach architektonicznych. Spore zainteresowanie wśród osób wybierających się na studia wzbudza także mechatronika.

Warto zdecydować się na naukę na tym kierunku w Wyższej Szkole Technicznej, która gwarantuje nie tylko doskonałe przygotowanie teoretyczne, ale także nabycie w ramach organizowanych zajęć niezbędnych umiejętności praktycznych. Wykwalifikowani wykładowcy pracujący w Wyższej Szkole Technicznej przekazują studentom wiedzę z zakresu budowania i eksploatacji maszyn, mechaniki, a także automatyki, elektroniki czy robotyki. Ten atrakcyjny, przyszłościowy kierunek to rozsądny wybór, jednak Wyższa Szkoła Techniczna jest w stanie zaoferować jeszcze inne opcje – jakie konkretnie?

Specjaliści poszukiwani

Niektóre branże wymagają specjalistycznej wiedzy oraz wyższego wykształcenia kierunkowego, zapewniając jednocześnie bardzo dobre warunki finansowe i pracę zgodną z kwalifikacjami. Wyższa Szkoła Techniczna proponuje studia na kierunku informatyka – niezwykle dynamiczny rozwój tej dziedziny w połączeniu z ogromnym zapotrzebowaniem na wykształconych specjalistów zapewnia wiele możliwości w zakresie znalezienia pracy po ukończeniu studiów. Konsultant czy manager IT, programista lub administrator systemów informatycznych to ciekawe oferty, na które jednak poszukiwani są wyłącznie specjaliści.

Wyższa Szkoła Techniczna oferuje także studia na kierunku budownictwo, które również daje możliwość uzyskania niezbędnej wiedzy w tym zakresie, co przełoży się na wartość absolwenta na wymagającym rynku pracy. Będzie on mógł rozwinąć swoją karierę również dzięki studiom na kierunku gospodarka przestrzenna – w odpowiedni sposób wiedzę z tej dziedziny przekażą i przedstawią wykwalifikowani wykładowcy z Wyższej Szkoły Technicznej. Warto zatem przemyśleć swoją przyszłość i wziąć pod uwagę atrakcyjne kierunki  oferowane przez tę uczelnię wyższą – dają one możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy oraz rozwijania swoich pasji.

Opracowanie:
Katowice, Rolna 43
tel. 32 202 50 34
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz