Artykuł sponsorowany

Armatura do pracy z gazami technicznymi – dystrybutorzy

Armatura do pracy z gazami technicznymi – dystrybutorzy

Technologie oparte o gazy techniczne stają się coraz bardziej zaawansowane, a wykorzystywane są w ośrodkach przemysłowych w niemalże wszystkich branżach, od spożywczej rozpoczynając, na tych dotyczących produkcji maszyn, urządzeń i konstrukcji ciężkich kończąc. Olbrzymie zapotrzebowanie na budowanie bezpiecznych, komfortowych w użytkowaniu i przynoszących optymalizację finansową sieci energetycznych powoduje, wzmożoną działalność dystrybutorów armatury do pracy z gazami technicznymi. Współpracują oni często z przedsiębiorstwami górniczymi, hutniczymi, motoryzacyjnymi, chemicznymi, petrochemicznymi, offshorowymi, a także wieloma innymi.

Rodzaje armatury do pracy z gazami technicznymi

Gazy techniczne to m.in. tlen, acetylen, azot, dwutlenek węgla, propan, hel, wodór, argon oraz mieszaniny tych gazów, a także tzw. gazy specjalne: czyli gazy jw. lecz o  podwyższonej czystości. Często można również zaliczyć do obu grup gazy spożywcze, wśród których najpopularniejsze, są mieszaniny azotu i etylenu, azotu i tlenu, czy też azotu i dwutlenku węgla. Oprócz tego dostępne w formie sprężonej są media agresywne jak amoniak, chlor czy dwutlenek siarki.

Wiele z nich wykazuje się takimi parametrami łatwopalność, wysoka szkodliwość środowiskowa, czy też innymi właściwościami szeregującymi je, jako niebezpieczne. Warto zatem podkreślić to, że dzisiaj projektanci sieci gazów technicznych w przedsiębiorstwach, dążą do tworzenia instalacji o wysokim poziomie bezpieczeństwa, łatwości obsługi ii  kontroli oraz możliwości  szybkiego  serwisu. Ważnymi elementami takich sieci jest nowoczesna armatura do pracy z gazami technicznymi zgodna z aktualna widza techniczną i nowoczesnymi wymogami. Mowa o reduktorach do gazów specjalnych, reduktorach centralnych i butlowych, stacjach rozprężenia, reduktorach sieciowych, a także o bezpiecznikach i szybkozłączach, zaworach odcinających, podgrzewaczach gazu, czy też o wężach wysokociśnieniowych. Osprzęt ten ma zaś różną funkcję: od gwarancji uzyskania żądanych  parametrów technicznych gazów, przez kontrolę ich przepływu, kończąc na możliwości optymalizacji procesów eksploatacyjnych a tym samym optymalizacji kosztów. Niezwykle istotne przy tym jest także zapewnienia bezpieczeństwa pracy, które określają normy BHP, UDT, czy też te PN, EN, a nawet DIN.

Dystrybutorzy armatury do pracy z gazami technicznymi

Rynek dystrybucyjny armatury do pracy z gazami technicznymi, bardzo dynamicznie się rozwija. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych, bardziej złożonych, wydajnych, a także trwałych komponentów. W Polsce do najlepszych należą  produkty marki HORNUNG m.in. reduktory i systemy rozprężania gazów technicznych/specjalnych/agresywnych, a także bezpieczniki sieciowe i szybkozłącza gazowe, produkowane przez firmę IBEDA. To właśnie te dwie firmy, oferują produkty o wysokiej jakości i kulturze pracy nierzadko idącej w parze z atrakcyjną ceną. Ich jednym dystrybutorem na terenie całego kraju, jest zaś firma PEGO Polska Sp. Z o.o., z której ofertą handlową warto zapoznać się na dedykowanej stronie www.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz