Materiał Partnera

Aranżacja przedpokoju – jak się za to zabrać?

Aranżacja przedpokoju – jak się za to zabrać?

Warto się poważnie zastanowić, jak urządzić przedpokój w naszym mieszkaniu. Mimo wszystko jest to jego wizytówka i pierwsze, co widzą goście, którzy nas odwiedzają. Właśnie dlatego jest to tak bardzo ważne. Przy tym bardzo często tego rodzaju pomieszczenia są nieduże, wąskie, oraz trudne do urządzenia. Nie powinniśmy się jednak zrażać i nastawiać się na skromny wystrój nastawiony jedynie na funkcjonalność. Jak dobrać meble do przedpokoju?

Przedpokój – aranżacje pełne porządku

Wraz z niezbyt dużą przestrzenią, pierwsze, na czym powinniśmy się skupić, jest zachowanie porządku. Chcąc nie chcąc jest to miejsce, w którym często zostawiamy przeróżne rzeczy – buty, ubrania wierzchnie, parasole, torebki i wiele innych – dlatego tak bardzo ważne są przeróżne meble do przedpokoju, które będą w stanie wszystko pomieścić. Przydatne są dobrze dobrane skrytki, pufy, szafki na buty czy wieszaki. Nie zapominajmy jednak przy tym o klasie – w przypadku wieszaków dobrym pomysłem są tapicerowane, które wykonuje np. firma Glam Style zajmująca się wykonywaniem mebli i wieszaków tapicerowanych.

Wszak przedpokój ma nie tylko wszystko pomieścić, ale powinien także dobrze się prezentować i być niejako wizytówką naszego mieszkania. Dlatego oprócz funkcjonalności zadbajmy także o odpowiednią aranżację przedpokoju.

Odpowiednie dekoracje przy aranżacji przedpokoju

Niektóre rozwiązania dekoracyjne mogą być też bardzo praktyczne. Dobrym przykładem są lustra, które oprócz czysto upiększającego charakteru pełni także dwie funkcje: lustro pomaga optycznie powiększyć pomieszczenie nawet o kilka centymetrów, a przy okazji także pozwala nam przed wyjściem sprawdzić nasz wygląd i poprawić wszelkie mankamenty, które zdołamy zauważyć w naszej kreacji, makijażu czy fryzurze.

Równie ważne jest wykończenie ścian. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie tapet w pionowe pasy, które mogą optycznie podwyższyć pomieszczenie. Takie samo zastosowanie może mieć boazeria, która przy okazji, jeśli będzie w jasnym kolorze, może dodać także więcej światła do pomieszczenia.

Już wcześniej wspomniana skóra może dodać klasy naszemu pomieszczeniu. Tego rodzaju tapicerowane meble do przedpokoju sprawdzą się w niemal każdej aranżacji. Nie można tylko zapomnieć, żeby każdy element ze sobą współgrał. W połączeniu z odpowiednim wykończeniem ścian i dodatkiem takich dekoracji, jak: wazon z kwiatami, obrazy, plakaty, grafiki, ramki ze zdjęciami czy woreczki zapachowe mogą stworzyć niezapomniany klimat, który zachwyci każdego gościa, który zawita do naszego mieszkania.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz