Artykuł sponsorowany

Apteka Całodobowa - dlaczego warto mieć taką aptekę w swojej okolicy

Apteka Całodobowa - dlaczego warto mieć taką aptekę w swojej okolicy

Choroby najczęściej dotykają nas w najmniej spodziewanych momentach. Bywa, że zmęczony codzienną gonitwą organizm daje upust stresowi i emocjom w weekend, czy dzień wolny od pracy. W takich sytuacjach najbardziej pomocne są apteki całodobowe. Dzięki nim nie musimy martwić się o to, że zostaniemy bez leków w niedzielę, czy święto. Warto sprawdzić, czy w swojej okolicy mamy luksus całodobowego dostępu do leków, zanim dopadnie nas złe samopoczucie.

Komfort całą dobę

Z dniem 10 stycznia 2018 roku w Polsce zaczęła obowiązywać ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Choć przeciwników tego pomysłu jest tyle samo, co zwolenników, wszyscy zgodnie przyznają, że najbardziej widocznym skutkiem wprowadzonych zmian jest konieczność wcześniejszego planowania zaopatrzenia domowej apteczki. Niedziela bywała dniem, w którym załatwialiśmy wszystkie zaległe sprawy, włącznie z zakupami produktów spożywczych. Dziś centra handlowe, supermarkety, a nawet małe sklepy sieciowe są tego dnia zamknięte lub otwarte przez krótki czas. O ile zabraknie nam mąki, problem nie jest duży. Sytuacja nabiera jednak powagi, gdy w grę wchodzą leki. Choroba nie czeka na odpowiedni moment, a już na pewno nie na ponowne otwarcie aptek. Co zrobić, gdy wszystko dookoła pozamykane, a my potrzebujemy pomocy farmakologicznej? Z pomocą przychodzą otwarte całą dobę, również w niedziele i święta, apteki.

Całodobowa opieka

Apteki całodobowe są bardzo komfortowym rozwiązaniem z wielu względów. Oprócz tego, że zapewniają nam dostęp do leków, kiedy tylko tego potrzebujemy, często świadczą też usługi doradztwa farmakologicznego. Oczywiście nie w każdym punkcie aptecznym dostępny jest doświadczony farmaceuta z rzetelną wiedzą, są jednak takie miejsca, w których jest to obowiązujący standard. Warto sprawdzić, czy w swojej okolicy mamy taki punkt. Czasem odpowiedni dobór leków bez recepty, czy znalezienie tańszego zamiennika o takim samym składzie, może okazać się nieocenioną pomocą.

Jak znaleźć otwartą aptekę?

Która apteka jest otwarta? Czy ta naprzeciw nas ma dziś dyżur? Te pytania padają prawdopodobnie w każdym domu, gdy tylko na horyzoncie pojawia się choroba. Apteka otwarta całodobowo, także w niedziele i święta, to odpowiedź na nie wszystkie. Mając w pobliżu sprawdzony punkt świadczący usługi 24 h na dobę, nie musimy zastanawiać się, kiedy – i czy w ogóle – jest otwarta. To zdecydowana zaleta, szczególnie dziś, kiedy w natłoku obowiązków szkoda nam czasu na poszukiwania apteki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz